Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Grybai, kuriuos valgė seneliai, tėvai.. o mums NE..

  Yra sakoma, jei nepažįsti grybų, geriau grybauti važiuoti į parduotuvę - taip bus saugiau. Grybai yra nuolatos tiriami, todėl natūralu, kad kiekvienais metais dėl vieno ar kito grybo suabejojama... suabejojama jo maistine verte bei tinkamumu maistui. Jei šioje vietoje pagalvosite - o mano tėvai visada juos rinko ir dabar renka.. ir nieko gyvena iki šių dienų - ką gi, šaunu kad gyvena :))
  Tačiau, šių grybų rekomenduojama NEnaudoti maistui..

  Kartusis piengrybis

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau Kartusis piengrybis buvo priskiriamas prie nors ir menkaverčių bet valgomų grybų, šiuo metu dėl jo naudojimui maistui yra suabejota ir rekomenduotina - nenaudoti.

  Žvynuotoji skujagalvė

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau šis grybas buvo priskiriamas prie valgomųjų, šiuo metu tuo suabejota ir priskiriamas prie nevalgomų, dėl savo toksiškumo.

  Trapioji ūmėdė

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau buvo priskirta prie valgomų grybų, nors ir menkaverčių ketvirtos kategorijos, šiuo metu suabejota dėl tinkamumo maistui.

  Pilkoji tauriabudė

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau Pilkoji tauriabudė buvo priskiriama prie valgomų grybų, ir netgi vokiečių mikologų buvo giriamas grybas, tačiau šiuo metu daugelyje šalių pripažinta, kad yra visgi nuodinga. Teigiama, kad Pilkoji tauriabudė turi savyje toksinų kurie, gali sukelti stiprius galvos skausmus.

  P a s i d a l i n o internautė (as): nepaprastai kvapnūs, skanūs grybai, tinka su mėsos patiekalais. Ypač išlaiko grybo skonį marinuoti ir konservuoti.

  Parašė Sigis: Labai, labai skanūs grybai. Sūdyti rauginti ar marinuoti ypač su mėsa. Gal ir gerai kad mažai kas renka superiniai grybai.

  Pilkoji meškutė

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau Pilkoji meškutė buvo priskiriama prie valgomų grybų, tačiau šiuo metu daugelyje šalių pripažinta, kad yra visgi nuodinga. Teigiama, kad Pilkoji meškutė turi savyje švino, muskarino, stroncio - kurie itin kenksmingi žmogaus sveikatai.

  Juodkotė meškutė

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau Juodkotė meškutė buvo priskiriama prie valgomų, tiesa reikėtų pažymėt kad valgoma buvo tik jauna, nors praktiškai ir tuomet jas mažai kas rinko. Šiuo metu jos maistine verte suabejota ir šis grybas priskiriamas prie nevalgomų grybų.

  Melsvažalė gleiviabudė

  Nuodingi, nevalgomi grybai Gleiviabudė melsvažalė, nors ir menkavertė, tačiau ankščiau buvo priskiriama prie valgomų grybų, tačiau ir tuomet šiuos grybus retai kas rinko, matyt atgrasė grybo išvaizda.

  Šiuo metu šio grybo maistine verte suabejota ir jis yra priskiriamas prie nevalgomų ar net silpnai nuodingų grybų.

  Ašarojanti jaunabudė

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau Ašarojanti jaunabudė buvo priskiriama prie valgomų grybų (apvirus). Šiuo metu jos verte suabejota ir yra priskiriama prie NEvalgomų grybų. Šiaip yra kartaus-aštraus skonio bei nemalonaus kvapo, todėl ir ankščiau retai kas rinko.

  Žieduotasis baltikas

  Nuodingi, nevalgomi grybai Ankščiau buvo priskiriamas prie valgomų grybų. Šiuo metu dėl šio grybo maistinių savybių suabejota, priskiriamas prie nevalgomų ar net nuodingų grybų.

  Samaninis piengrybis

  Nuodingi, nevalgomi grybai Dėl samaninio piengrybio panaudojimo maistui vieningos nuomonės nėra, seniau jis buvo priskiriamas prie valgomų grybų, tačiau dabar tuo vis labiau suabejojama, kai kurie mikologai rašo, kad jis gali būti naudojamas tik džiovinimui. Tačiau, geriau jau patys nesinuodykime, ir šio grybo nerinkime.

  P a r a š ė Edvardas: renkam juos jau 50m. ir nieko. Juos tik reikia per naktį pamirkyti, gerai išvirti ir pasūdyti. Sumaišius su faršu labai skanūs kotletai. Dar gyvi....

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba įkandus gyvatei

  Lietuvoje pasitaiko tik viena nuodingų gyvačių rūšis – angis. Jų buveines galima aptikti lapuočių miškuose, drėgnose, pelkėtose vietose

  Pirmoji pagalba susižeidus

  Reikia žinoti, kad pagrindinės priemonės susižeidus yra tvarsčiai ir šaltis - ledas ar šalti kompresai. Pasirenkant tvarstį svarbu, kad jis būtų šiek tiek didesnis nei

  Pirmoji pagalba susidūrus su žaibu

  Paprastai patyrus žaibo smūgį, ant nukentėjusiojo kūno matyti melsvos spalvos medžio pavidalo raizginys. Nukentėjusysis visais atvejais praranda samonę

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija