Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Kartusis piengrybis - Lactarius acris

  NEvalgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Kartusis piengrybis išsiskiria paplokščia su įdubimu, plaušuota, pilkai ruda ar pilkai gelsva kepurėle bei išsiskiriančių pieniškų sulčių spalva, jos labai greitai pasidaro gražios koralo spalvos.

  Kepurėlė: 3-10 cm skersmens, jaunų išgaubta, augant plokštėja, atsiranda įdubimas, sausa matiniai, drėgna būna lipnūs bei blizgantys, Luobelė smulkiai plaušuota. Jaunų pilkai ruda, augant įgauna gelsvą atspalvį, pilkai gelsva, balsvai gelsva.

  Lakšteliai: jaunų gelsvi, augant ochriniai, rožiškai ochriniai, tankūs, priaugtiniai arba pusiau nuaaugtiniai, paspaudus atsiradusios sultys greit įgauna koralo spalvą.

  Kotas: 2-8 cm ilgio ir 0,5-1,5 cm storio, trapus, kartais būna nusmailėjęs į apačią, jaunų pilnaviduris, augant koto vidus minkštėja, kartais būna tuščiaviduris, paprastai baltas arba ochrinis, apačioje tamsesnis su rudu atspalviu, paspaudus atsiranda rausvos dėmes.

  Trama (mėsa): balta, paspaudus greit parausta, perlaužus atsiradusios sultys greit įgauna koralo spalvą, karti.

  Sporos: baltos.

  Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, lapuočių miškuose, mėgsta ąžuolų ir lazdynų kaimynystę. Auga tiek pavieniui tiek ir grupėmis.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Ankščiau Kartusis piengrybis buvo priskiriamas prie nors ir menkaverčių bet valgomų grybų, šiuo metu dėl jo naudojimui maistui yra suabejota ir rekomenduotina - nenaudoti.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva ruda (jaunų pilkai ruda, vėliau pilkai gelsva, balsvai gelsva; sausa matiniai, drėgna lipni bei blizganti), kotas pilnaviduris, storas (trapus, gali būti nusmailėjęs, paspaudus atsiranda dėmes, senesni gali būti tuščiaviduriai, baltas arba ochrinis), trumpas, perlaužtas keičia spalvą.išskiria sultis.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija