Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Kartusis piengrybis - Lactarius acris

  NEvalgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Kartusis piengrybis išsiskiria paplokščia su įdubimu, plaušuota, pilkai ruda ar pilkai gelsva kepurėle bei išsiskiriančių pieniškų sulčių spalva, jos labai greitai pasidaro gražios koralo spalvos.

  Kepurėlė: 3-10 cm skersmens, jaunų išgaubta, augant plokštėja, atsiranda įdubimas, sausa matiniai, drėgna būna lipnūs bei blizgantys, Luobelė smulkiai plaušuota. Jaunų pilkai ruda, augant įgauna gelsvą atspalvį, pilkai gelsva, balsvai gelsva.

  Lakšteliai: jaunų gelsvi, augant ochriniai, rožiškai ochriniai, tankūs, priaugtiniai arba pusiau nuaaugtiniai, paspaudus atsiradusios sultys greit įgauna koralo spalvą.

  Kotas: 2-8 cm ilgio ir 0,5-1,5 cm storio, trapus, kartais būna nusmailėjęs į apačią, jaunų pilnaviduris, augant koto vidus minkštėja, kartais būna tuščiaviduris, paprastai baltas arba ochrinis, apačioje tamsesnis su rudu atspalviu, paspaudus atsiranda rausvos dėmes.

  Trama (mėsa): balta, paspaudus greit parausta, perlaužus atsiradusios sultys greit įgauna koralo spalvą, karti.

  Sporos: baltos.

  Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, lapuočių miškuose, mėgsta ąžuolų ir lazdynų kaimynystę. Auga tiek pavieniui tiek ir grupėmis.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Ankščiau Kartusis piengrybis buvo priskiriamas prie nors ir menkaverčių bet valgomų grybų, šiuo metu dėl jo naudojimui maistui yra suabejota ir rekomenduotina - nenaudoti.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva ruda (jaunų pilkai ruda, vėliau pilkai gelsva, balsvai gelsva; sausa matiniai, drėgna lipni bei blizganti), kotas pilnaviduris, storas (trapus, gali būti nusmailėjęs, paspaudus atsiranda dėmes, senesni gali būti tuščiaviduriai, baltas arba ochrinis), trumpas, perlaužtas keičia spalvą.išskiria sultis.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba įsisiurbus erkei

  Greitas įsisiurbusių erkių pašalinimas labai svarbus Laimo ligos profilaktikai, nes šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai perduodami žmogui tada, kai erkė

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija