Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Pilkoji tauriabudė - Clitocybe nebularis

  Nevalgoma

  Šeima: Baltikiniai » Gentis: Tauriabudė »» Pilkoji tauriabudė išsiskiria pilka arba pelenų spalvos iškilia ar iškilia su nežymiu kauburėliu kepurėle, atrandama tik grupėmis dažnai auga taip vadinamais raganų žiedais.

  Kepurėlė: 7–20 cm skersmens, iš pradžių apvali, iškili, vėliau paplokščia ar net įdubusi, su buku gūbreliu, matinė, plaušuota, mėsinga, pelenų spalvos. Kepurėlės krašteliai dažniausiai šviesesni, senesnių grybų gali būti ir banguoti.

  Lakšteliai: balsvi, vėliau - gelsvos spalvos, tankūs, siauri, priaugtiniai arba pusiau nuaugtiniai.

  Kotas: 7–12 cm ilgio ir 1–3 cm storio, tamprus, plaušuotas, kartais, ypač jaunų grybų į pagrindą storėjantis, balsvas, pilkšvas, rusvas, tvirtai suaugęs su substratu.

  Trama (mėsa): balta, pilkšva, aštraus, nemalonaus bei aštraus medienos, miltų kvapo, nekarti.

  Sporos: baltos.

  Augimas: Auga rugsėjo - spalio mėnesiais, grupėmis. Naudingas miškui – aktyviai ardo paklotę. Mėgsta žolėtas vietas. Dažnai auga ratilais arba tai vadinamais raganų žiedais. Dažnas grybas, tačiau retai kas renka šiuos grybus.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: pilkoji guotė (Joniškio rajonas), Lepista nebularis, pilkoji stirniabudė, pilkučiai [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Ankščiau Pilkoji tauriabudė buvo priskiriama prie valgomų grybų, ir netgi vokiečių mikologų buvo giriamas grybas, tačiau šiuo metu daugelyje šalių pripažinta, kad yra visgi nuodinga. Teigiama, kad Pilkoji tauriabudė turi savyje toksinų kurie, gali sukelti stiprius galvos skausmus.

  P a s i d a l i n o internautė (as): nepaprastai kvapnūs, skanūs grybai, tinka su mėsos patiekalais. Ypač išlaiko grybo skonį marinuoti ir konservuoti.

  Parašė Sigis: Labai, labai skanūs grybai. Sūdyti rauginti ar marinuoti ypač su mėsa. Gal ir gerai kad mažai kas renka superiniai grybai.

    Labai panaši į Aleksandro tauriabudę (Clitocybe alexandri), bet skiriasi pelenų spalvos vaisiakūniais, nemalonaus kvapo trama, ilgesniu, kietesniu kotu.

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė plokščia, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva pilka (spalva nevienoda, iš pradžių kepurėlė apvali, iškili, vėliau paplokščia ar net įdubusi, su buku gūbreliu), kotas , storas (plaušuotas, balsvas, pilkšvas, rusvas),
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba nusideginus

  Jei tikėti statistika, dažniausiai nusideginama karštu skysčiu (vandeniu, arbata, kava, sriuba), liepsna, prisilietus prie įkaitinto daikto, rečiau – garais ar cheminėmis

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

Samaninė arenija

Nuodingi, nevalgomi grybai Samaninė arenija - nedidelis, labai plonas grybas, išsiskiriantis savo vėduokliška kepurėle, dažniausiai netaisyklingai banguotais kraštais. Atrandamas išskirtinai tarp arba

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija