Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Melsvažalė gleiviabudė - Stropharia aeruginosa

  NEvalgoma

  Šeima: Gleiviabudiniai » Gentis: Gleiviabudė »» Melsvažalė gleiviabudė išsiskiria žaliai mėlyna kepurėle bei stipriai plaušuotu ar žvynuotu keprėlės spalvos kotu, kuris turi laisvai nukrentantį žiedą.

  Kepurėlė: 3-8 cm. skersmens, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu. Luobelė būdingos melsvai žalios arba vario žalumos spalvos, kraštai šiek tiek tamsesni, senesnių grybų kartais gali būti ir šviesesni, vidurys gelsvo atspalvio. Kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis, vidurį paprastai būna platus žemas gūbrelis. Luobelė lygi, lipni, lengvai nusilupa, drėgname ore gleivėta, sausame - blizganti, luobelė gan stora.

  Lakšteliai: tankūs, jaunų grybų pilkai melsvi, subrendusių violetiškai rudi arba šokoladiniai, kartais purpuriškai rudos spalvos.

  Kotas: 5-10 sm. ilgio ir 0,5-1,5 cm. storio, paprastai kepurėlės spalvos, tuščiaviduris, taip pat gleivėtas, su gležnu rinkiu, apatinė dalis su balkšvais žvyneliais. Rinkis kartais nukrentantis, tad jo gali ir nebūti senesniuose grybuose.

  Trama (mėsa): plona, balkšva, silpno krienų kvapo ir skonio. Perpiovus - gelsta.

  Sporos: rudai violetinės.

  Augimas: Auga rugpjūčio - lapkričio mėn. lapuočių ir spygliuočių miškuose, taip pat randamas parkuose, soduose, pievose, dažnai atrandamas ant supuvusios medienos ar sutręšusių augalinių atliekų, dažniausiai mažomis grypelėmis. Lietuvoje dažnai randamas, bet nerenkamas.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Gleiviabudė melsvažalė, nors ir menkavertė, tačiau ankščiau buvo priskiriama prie valgomų grybų, tačiau ir tuomet šiuos grybus retai kas rinko, matyt atgrasė grybo išvaizda.

  Šiuo metu šio grybo maistine verte suabejota ir jis yra priskiriamas prie nevalgomų ar net silpnai nuodingų grybų.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili su kauburėliu, kepurėlės lakšteliai , dažniausia spalva žalsva (spalva nevienoda, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu; melsvai žalios arba vario žalumos spalvos; kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis), kepurėlė lupasi, kotas tuščiaviduris, plonas (kepurėlės spalvos; apatinė dalis su balkšvais žvyneliais), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba įkandus gyvatei

  Lietuvoje pasitaiko tik viena nuodingų gyvačių rūšis – angis. Jų buveines galima aptikti lapuočių miškuose, drėgnose, pelkėtose vietose

  Pirmoji pagalba įsisiurbus erkei

  Greitas įsisiurbusių erkių pašalinimas labai svarbus Laimo ligos profilaktikai, nes šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai perduodami žmogui tada, kai erkė

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija