Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Melsvažalė gleiviabudė - Stropharia aeruginosa

  NEvalgoma

  Šeima: Gleiviabudiniai » Gentis: Gleiviabudė »» Melsvažalė gleiviabudė išsiskiria žaliai mėlyna kepurėle bei stipriai plaušuotu ar žvynuotu keprėlės spalvos kotu, kuris turi laisvai nukrentantį žiedą.

  Kepurėlė: 3-8 cm. skersmens, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu. Luobelė būdingos melsvai žalios arba vario žalumos spalvos, kraštai šiek tiek tamsesni, senesnių grybų kartais gali būti ir šviesesni, vidurys gelsvo atspalvio. Kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis, vidurį paprastai būna platus žemas gūbrelis. Luobelė lygi, lipni, lengvai nusilupa, drėgname ore gleivėta, sausame - blizganti, luobelė gan stora.

  Lakšteliai: tankūs, jaunų grybų pilkai melsvi, subrendusių violetiškai rudi arba šokoladiniai, kartais purpuriškai rudos spalvos.

  Kotas: 5-10 sm. ilgio ir 0,5-1,5 cm. storio, paprastai kepurėlės spalvos, tuščiaviduris, taip pat gleivėtas, su gležnu rinkiu, apatinė dalis su balkšvais žvyneliais. Rinkis kartais nukrentantis, tad jo gali ir nebūti senesniuose grybuose.

  Trama (mėsa): plona, balkšva, silpno krienų kvapo ir skonio. Perpiovus - gelsta.

  Sporos: rudai violetinės.

  Augimas: Auga rugpjūčio - lapkričio mėn. lapuočių ir spygliuočių miškuose, taip pat randamas parkuose, soduose, pievose, dažnai atrandamas ant supuvusios medienos ar sutręšusių augalinių atliekų, dažniausiai mažomis grypelėmis. Lietuvoje dažnai randamas, bet nerenkamas.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Gleiviabudė melsvažalė, nors ir menkavertė, tačiau ankščiau buvo priskiriama prie valgomų grybų, tačiau ir tuomet šiuos grybus retai kas rinko, matyt atgrasė grybo išvaizda.

  Šiuo metu šio grybo maistine verte suabejota ir jis yra priskiriamas prie nevalgomų ar net silpnai nuodingų grybų.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili su kauburėliu, kepurėlės lakšteliai , dažniausia spalva žalsva (spalva nevienoda, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu; melsvai žalios arba vario žalumos spalvos; kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis), kepurėlė lupasi, kotas tuščiaviduris, plonas (kepurėlės spalvos; apatinė dalis su balkšvais žvyneliais), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba susižeidus

  Reikia žinoti, kad pagrindinės priemonės susižeidus yra tvarsčiai ir šaltis - ledas ar šalti kompresai. Pasirenkant tvarstį svarbu, kad jis būtų šiek tiek didesnis nei

  Pirmoji pagalba įkandus gyvatei

  Lietuvoje pasitaiko tik viena nuodingų gyvačių rūšis – angis. Jų buveines galima aptikti lapuočių miškuose, drėgnose, pelkėtose vietose

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija