.. .. ..

.. .. .. .. .. ..


WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Svetainės pradinis puslapis


        Šermukšnis - Sorbus aucuparia - tai daugiametis krūmas, užaugantis iki 3 metrų arba medis užaugantis net iki 20 metrų aukščio. Lapai pražanginiai, sudaryti iš 10-12 plunksniškų lapelių. Jie kiaušinio formos, dantytais kraštais. Žiedai specifinio kvapo, smulkūs, balti. Žydi gegužės-birželio mėnesiais, vaisiai subręsta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais ir ilgai kabo ant šakučių iki pat šalčių. Vaisiai- rutuliškos, ryškiai raudonos, sultingos, karčiai saldaus skonio uogos. Sėklos atvirkščiai kiaušiniškos, raukšlėtos, raudonai rudos. Dauginasi sėklomis ir šaknų atžalomis. Atsparus šalčiams; gausiai derasuaugęs medis duoda iki 60kg vaisių. Auga greitai. Gyvena iki 100(200) metų. Maistinis, medieninis, tanidinis, vaisinis, medingas, dekoratyvinis ir vaistinis augalas.

Šermukšniai


Šermukšniai - liaudies medicinoje!
 

... šermukšnio vaisiuose vitamino C yra 5 kartus daugiau nei obuoliuose ir 3 kartus daugiau nei citrinose, ne ką nusileidžia erškėtrožėms, karotino daugiau nei morkose, jis žymiai lengviau pasisavinamas ...
 »» Plačiau
Šermukšniai


Šermukšnių uogos vartojamos kulinarijoje bei maisto pramonėje. Juos galima tiek džiovinti, tiek virti. Iš jų gaminamos uogienės, marmeladas, sirupas, drebučiai, įvairūs desertiniai patiekalai, įdarai pyragams, sultys, vynas, trauktinės, likeriai, nealkoholiniai gėrimai.

Į sultis nevertėtų dėti cukraus, tiesiog išsunkti sultis, pasterizuoti ir užsukti švariuose nedideliuose stiklainiuose ar buteliukuose. Jei gaila išmesti išspaudas, sudžiovinkite jas arbatai.

Šviežias šermukšnių vynas esti aitraus skonio ir todėl tinkamas naudoti tik po 2-3 metų.


Aitrumui pašalinti yra keli būdai:

• šermuksnių uogos 2-3 kartus užplikomos verdančiu vandeniu, ir kas kartą palaikomos jame po 20-30 minučių.

• 1-2 paras palaikomos sūriame vandenyje(30g druskos/1l vandens), o paskui perplaunamos karštu vandeniu.

• šermuksnius skinti po pirmųjų šalnų, uogos nebus aitrios - tačiau veikliųjų medžiagų dalį jau, deja dalį prarasite.


  Šermukšnių atsargos žiemai
  Sulčių nauda organizmui


Šermukšniai dekoratyvūs, medingi augalai, tinka miestų ir pakelių želdiniuose. Žiemą šermukšnių vaisiai- puikus maistas miško paukščiams ir žvėreliams.

Nuo gilios senovės lietuviai tikėjo, kad šermukšniai apsaugo nuo piktųjų dvasių, užkerėjimų, ligų. Iš šermukšnių darydavosi lazdas, vaikščiodavo su jomis, laikydavo namuose ir tvartuose, kad velnias bijotų.
 Taisyti / Papildyti » 
  Receptų katalogas » Patiekalai su uogomis bei vaisiais

  PADĖK MUMS ir parašyk, koks vaisius ar uoga augantis Lietuvoje ir ne tik dar neįtrauktas į katalogą? Būtume labai dėkingi už tokią didelę pagalbą :)

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai