.. .. ..

.. .. .. .. .. ..


WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Svetainės pradinis puslapis


        Žemuogė - lot. Fragaria – erškėtinių (Rosaceae) augalų gentis. Lotyniškai fragum – žemuogė. Tai pačiai genčiai priklauso ir braškės. Dažnai braškės vadinamos tiesiog sodo žemuogėmis arba didžiosiomis žemuogėmis.

Tai, daugiametis 5-20cm aukščio žolinis augalas. Šakniastiebis trumpas, rusvas, driekiasi horizontaliai arba įstrižai, padengtas lapų ir prielapių liekanomis. Vieni stiebai šliaužiantys, ploni, įsišaknijantys; kiti- statūs, žydintys. Lapai trilapiai: vidurinysis lapelis kotuolas, kiaušiniškas, šoniniai dažniausiai bekočiai, stambiai dantyti, su rausvomis liaukutėmis, apatinė jų pusė melsvai žalia, gausiai pūkuota. Stiebas ir lapkočiai plaukuoti. Žiedai balti, iki 2cm skersmens, po keletą susitelkę skėtiškuose žiedynuose. Miškuose augančios žemuogės paprastai žydi ir vaisius nokina tik gegužės-birželio mėnesiais. O sukultūrintos, auginamos soduose, paprastai žydi ir nokina uogas visą vasarą. Vaisius (uoga)- sutelktinė, kiaušiniška, tariama uoga, nes tikri vaisiairiešutėliai (sėklytės) išsidėstę uogos paviršiuje esančiose duobutėse.

Dauginasi šliaužiančiais ūsais ir sėklomis. Šviesias vietas mėgstantis augalas. Maistinis, dekoratyvinis, uoginis, vaistinis augalas. Auga lapuočių ir spygliuočių miškuose, ypač kirtimuose, retmėse, pamiškėse, šlaituose. Mėgsta derlingus dirvožemius.

Žemuogės


Žemuogės - liaudies medicinoje!
 

... sergant inkstų akmenlige - imti 2 dalis paprastosios žemuogės lapų, vieną dalį bruknių ir juodųjų serbentų uogų. Šaukštą džiovinto ir susmulkinto mišinio užpilti 300 ml verdančio vandens, palaikyti 30min ...
 »» Plačiau
Žemuogės


Iš žemuogių verdami kompotai, uogienės, spaudžiamos sultys, gaminamas sirupas, drebučiai ir taip toliau. Žemuogių lapai vartojami arbatoms, arbatų mišiniams kaip vitaminų papildas, taip pat gaivoms, nealkoholiniams gėrimams gaminti.

Šviežios žemuogės, stiklainiuose užpiltos medumi ir sandariai uždarytos bei laikomos vėsioje vietoje arba nešildomoje patalpoje, žiemą vartojamos ir kaip vaistas, ir kaip kvapus desertas, kuriuo pagardinama varškė, ledai ir kita.

Džiovintos žemuogės puikiai tiks vietoj džiovintų razinų.

Ilgesnį laiką pastovėjusi virtų žemuogių uogienė praranda malonų kvapą, įgauna karstelėjusį skonį. Šito galima išvengti, jeigu į verdamą uogienę įdėsite rabarbarų.


  Žemuogių atsargos žiemai
  Sulčių nauda organizmui

Kaip ir braškės, žemuogės irgi kai kuriems žmonėms sukelia alergiją, pradeda pykinti, svaigti galva, niežėti odą. Tokiu atveju, aišku, nors ir kaip norėtųsi, deja prieš gamtą - nepašokinėsi - žemuogių geriau nevalgyti.

Žemuogių auginimo ypatumai!
 

... daržuose ir soduose dažniausiai auginama remontantinė forma, kuri žydi ir dera per visą vasarą iki rudens ...

 »» Plačiau
Žemuogių krūmas

 Taisyti / Papildyti » 
  Receptų katalogas » Patiekalai su uogomis bei vaisiais

  PADĖK MUMS ir parašyk, koks vaisius ar uoga augantis Lietuvoje ir ne tik dar neįtrauktas į katalogą? Būtume labai dėkingi už tokią didelę pagalbą :)

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai