.. .. ..

.. .. .. .. .. ..


WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Svetainės pradinis puslapis


        Vynuogės - mėsinga vynmedinių (Vitaceae) šeimos vynmedžių (Vitis) uoga. Uogos auga sudėtinėse kekėse (iki 300 uogų kekėje), uogos gali būti juodos, mėlynos, auksinės, žalios, purpurinės, raudonos, rausvos, rudos, baltos spalvos.

Vynuoges žmonės augino nuo seniausių laikų beveik visame pasaulyje. Archeologiniai radiniai liudija, kad vyndarystė buvo kultivuojama jau prieš 6–7 tūkst. metų Egipte, Asirijoje, Babilone, Centrinėje Azijoje. Vienos iš seniausių žinių apie vynuoges atkeliavo iš Gruzijos. Ten rasti amforų fragmentai, papuošti vynuogių ornamentais, datuojami apie 6000 m. pr. Kr.

Remiantis senais padavimais, teigiama, kad pirmasis vynuogių vynas buvo pagamintas Kinijoje 2000 m. pr. Kr.

Vynuogės


Vynuogių nauda organizmui!
 

... vynuogės unikalios uogos, ypatingos ne tik išskirtiniu skoniu, bet ir sudėtimi tikras lobis. Mokslininkai vynuogėse yra aptikę apie 150 biologiškai aktyvių medžiagų ...
 »» Plačiau
Vynuogės


Vynuogės mėgstamos ne tik dėl išskirtinių maistinių savybių. Kekė šių uogų gali papuošti bet kokį stalą, jos puikiai tinka vartoti šviežios, yra nepamainoma daugelio desertų ir kitų patiekalų sudedamoji dalis.

Iš vynuogių sėklų spaudžiamas aliejus.

Didelė vynuogių rūšių įvairovė (jų yra apie 700) leidžia džiaugtis puikaus skonio vynuogėmis ir aukštos kokybės vynais. Stalo rūšių vynuogės, vartojamos maistui, yra labai gražios. Vyninės rūšys nėra tokios išvaizdžios – čia svarbiausia išskirtinis aromatas.

Įdomu, kad būdami skirtingų skonių ir poreikių beveik visi žmonės mėgsta vynuoges. Psichologai, atlikę tyrimus, paskelbė, kad net 99 proc. moterų teigia mėgstančios vynuoges! Galbūt todėl tiek daug įvairiausių patiekalų, pradedant užkandžiais, salotomis ir baigiant desertais, yra gaminama su vynuogėmis.

Vynuoges tinka patiekti kartu su pelėsiniais sūriais, rūkytomis žuvimis, paukštiena, veršiena, kiauliena. Salotose šios uogos puikiai dera su riešutais, šaltai rūkytais ir vytintais mėsos gaminiais, agurkais, salierais, sūriu. Vynuogės ir įvairių sūrių rinkinys – puikus sprendimas vakarui su taure vyno. Konservų pramonė vynuoges marinuoja. Jos puikiai tinka garnyrui prie keptos žvėrienos ar kitų mėsos patiekalų.

Vynuogės dažnai naudojamos kepiniams, iš jų gaminami sirupai, verdamos uogienės, drebučiai, kompotai.

Šaldytos besėklės vynuogės puikiai pakeičia gėrimus atšaldančius ledukus.

Ką jau kalbėti apie džiovintas vynuoges – razinas, kurias mitybos specialistai priskiria prie vienų iš sveikiausių maisto produktų. Beje, razinų kaloringumas, palyginti su šviežiomis vynuogėmis, yra 4–5 kartus didesnis.


Be to, vertėtų žinoti:

• Pieno produktai – prasti vynuogių sąjungininkai. Jei iš pradžių pasilepinsite vynuogėmis, o paskui išgersite pieno – pilve laukite „revoliucijos“. Nepatariama valgyti daug mėlynųjų vynuogių, nes jos gali išprovokuoti galvos skausmą.
• Vynuogės – gana kaloringos uogos.


  Vynuogių atsargos žiemai
  Sulčių nauda organizmui

Vynuogių auginimo ypatumai!
 
... geriausia vynuoges sodinti balandžio – gegužės mėnesiais. Ideali sodinimui dienos vidutinė paros temperatūra ~10 C, dirvožemio 7 - 9 C ...

 »» Plačiau
Kasimas su šakėmis


 Taisyti / Papildyti » 
  Receptų katalogas » Patiekalai su uogomis bei vaisiais

  PADĖK MUMS ir parašyk, koks vaisius ar uoga augantis Lietuvoje ir ne tik dar neįtrauktas į katalogą? Būtume labai dėkingi už tokią didelę pagalbą :)

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai