.. .. ..

.. .. .. .. .. ..


WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Svetainės pradinis puslapis


        Aktinidija dar vadinama - sveikatos uoga - arba - šiaurės vynuoge, skoniu primena kivį. Tai - daugiamečiai vijokliniai augalai, Lietuvoje auginami jau per šimtą metų. Aktinidijos pirmiausia paplito dėl savo dekoratyvumo: jos sparčiai auga, tinka pavėsinėms, neišvaizdžioms sienoms ir tvoroms apželdinti. Ypač dekoratyvi yra margalapė aktinidija, kurios kai kurie lapai vasaros pradžioje nusidažo baltai, vėliau – rausva spalva.

Sveikatos požiūriu tai išskirtinė uoga, tačiau augintojai susiduria irgi su išskirtinia bėda, tai kačių pagausėjimu sode, augalas jas veikia kaip valerijonas, katės mėgsta aktinidijas uostyti ir graužti jaunus aktinidijų ūglius bei šaknis, jas privilioja augalo sultys.

Labiausiai vertinama aktinidijų savybė – išskirtinis didelis C vitamino kiekis, kuris sudaro net 1 proc. visos uogos masės.
Vienas suaugęs aktinidijų krūmas šiuo vitaminu gali aprūpinti 3–4 asmenų šeimą visus metus.

Aktinidijų uogos pradeda nokti liepos pabaigoje (margalapės aktinidijos), paprastai skinamos bebaigiančios nokti, kol dar nebyra nuo lianų. Jos baigia nokti pabertos ant paklotės plonu sluoksniu vėsioje, tamsioje gerai vėdinamoje patalpoje.

Aktinidija


Aktinidijų nauda organizmui!
 

... labiausiai vertinama aktinidijų savybė – itin didelis C vitamino kiekis, kuris pasirodo sudaro net 1 proc. visos uogos masės ...
 »» Plačiau
Aktinidija


Vertingiausios šviežios aktinidijų uogos, tačiau jas galima ir džiovinti, šaldyti, gaminti uogienes, kompotus, sultis, tyreles, drebučius, sirupus, raugti vyną (rekomenduotina maišyti su kitomis uogomis ar vaisiais).

Džiovinimas - iš pradžių jos apvytinamos, po to džiovinamos ne aukštesnėje kaip 60 C temperatūroje. Džiovintos aktinidijos yra razinų skonio. Laikyti popieriniuose arba audinio maišeliuose, sausoje, vėsioje, vėdinamoje patalpoje.

Užšaldymas - Nuskabytos uogos supilamos vienu sluoksniu ant padėklų ir atšaldomos iki +2 +4 laipsnių. Tuomet užšaldomos šaldiklyje. Sušalusios uogos supilamos į polietileno maišelius ir laikomos šaldiklyje (-18 laipsnių). Prieš vartojimą jos lėtai atšildomos kambario temperatūroje, galima ir mikrobangų krosnelėje atšildyti.


  Aktinidijų atsargos žiemai
  Sulčių nauda organizmui

Aktinidijų auginimo ypatumai!
 
... pasaulyje dažniausiai auginamos kiniškos aktinidijos, kurios labiau žinomos kaip “kivi”. Tačiau mūsų klimatas joms yra per šaltas. Todėl Lietuvoje paplitusios atsparesnės aktinidijų rūšys - margalapė ir smailialapė. Atspariausia - margalapė ...

 »» Plačiau
Kasimas su šakėmis


 Taisyti / Papildyti » 
  Receptų katalogas » Patiekalai su uogomis bei vaisiais

  PADĖK MUMS ir parašyk, koks vaisius ar uoga augantis Lietuvoje ir ne tik dar neįtrauktas į katalogą? Būtume labai dėkingi už tokią didelę pagalbą :)

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai