TOP meniu » Grybų katalogas » Grybų patiekalų receptainė

    Apie svetainę

    www.grybai.net - patogus grybų katalogas, skirtas grybautojams mėgėjams ir ne tik - viskas apie grybus ir tik apie juos. Svetainėje atrandama informacija, padės pažinti pagrindinius, atrandamus Lietuvos miškuose, valgomuosius grybus bei atskirti juos nuo nuodingų bei nevalgomų grybų.

    Taip pat, atrasit išsamius bei trumpus informacinius straipsnius, patarimus apie grybus, jų sandarą, apie tai kaip nepasiklysti ir saugiai jaustis miške, kaip neapsinuodyti bei mėgautis rastais grybais.

    T.p. svetainėje atrasite SOS pagalbos rinkinuką - tai pirmosios pagalbos patarimų rinkinukas kuris pravers ne tik ruošiantis, ar grįžus iš miško, iškylos, bet puikiai padės ir namuose - išsisukti netikėtose nelaimingose situacijose.

    Bei žinoma, pagalbinis skyrelis - žodynėlis, išsiaiškinti neaiškiems žodžiams, vienaip ar kitaip susijusiais su grybais.

    Ir aišku, nuotraukų rinkinukas - juk grybautojai bei gurmanai, arba jiems prijaučiantys.. linksmi žmogeliukai ir jie mėgsta fotografuoti. Savo laimikiais ar patiekalų šedefrais galite pasidalinti ir Jūs, atsiųsdami nuotraukas mums į el.paštą, kurį atrastute straipsnio apačioje :)

    Taigi, mūsų tikslas - patarti kaip saugiai prisigrybauti, padėti išsiaiškinti kokius nežinomus grybus atradote miškuose, bei pamėtėti idėją ką pasigaminti iš rastų grybų.

    2014-07-19 » svetainė pertvarkyta. Senoji grybai.net receptainė niekur nedings, jinai perkeliama į verdamkepam.lt - skirtą tik maisto ruošimo subtilybėms. Laikui bėgant senoji receptainė bus išimta.

    PRIVATUMO POLITIKA - Jūsų teisė žinoti..

    • Naršant svetainėje, automatiškai renkama tam tikra informacija: Jūsų naršyklė, IP adresas, laiko juosta, t.p. jūsų įrenginio slapukai. Plačiau.. kas yra slapukai?

    • Taip pat.. renkama statistiniai duomenys apie naršymą svetainėje - puslapiai, kuriuose apsilankote. Šie duomenys mums leidžia tobulėti bei tobulinti svetainę, darant ją patogesnę naršymui.

    • Taip pat.. automatiškai renkama informacija (jūsų el.paštas, IP bei vardas), kurią įrašote įkeliant papildymus ar pataisymus, be kurios negalėtume užtikrinti sklandaus svetainės veikimo.

    • Šioje interneto svetainėje yra talpinami reklaminiai skydeliai (baneriai) ir yra nuorodų į kitas interneto svetaines. Mes nesame atsakingi už trečiųjų šalių interneto svetainių privatumo politikas.

    • Įstatymo numatyta tvarka pasiliekame teisę atskleisti jūsų duomenis, kuriuos įrašote įkeliant papildymus bei taisymus, jei reikėtų apginti savo teises, savo ir aplinkinių saugumą, ištirti nusikaltimą arba atsakyti į policijos prašymą atskleisti jūsų įrašytus duomenis.

    Jei turite ar norite kažko paklausti nedvejokite? prašom... Jūsų žinutės visuomet yra laukiamos :)

    Mūsų el.paštas:
    Taip pat, visuomet mus atrasite Facebook'e.

    Svetainę administruoja: Laima; El. paštas: llaimaa(etas)gmail.com

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Pavasarinis baltikas

    Baltikai tai viena iš gausiausių grybų šeimų. Pavasarinis baltikas išsiskiria netaisyklingai banguota nešvariai balta ar gelsva kepurėle, ir atrandamas vėlyvą pavasarį.

    Valgomasis bobausis

    Dideli, beformiai, su vingiuotai raukšlėta kepurėle, dažniausiai tamsiai rudos ar kaštono spalvos, pavasariniai grybai. Nors grybautojai juos renka, tačiau reikia mokėti juo

    Plačialapė kremblė

    Plačialapė kremblė išsiskiria nemaža, suaižėjusia, spinduliškai dryžuota, pilkai ruda kepurėle bei kepurėlės spalvos cilindrišku kotu, kuris pamatinėje dalyje su ilgomis (ik

    Rožiaspalvė geltonpėdė

    Geltonpėdės Lietuvoje auga tik kelios rūšys. Rožiaspalvė geltonpėdė išsiskiria nedidele, rožinio atspalvio kepurėle bei trumpu, prie žemės gelsvu kotu bei atrandamas išskirt

    Čerpėtasis dyglutis

    Čerpėtasis dyglutis arba Čerpėtasis žvynadyglis išsiskiria ruda spalva bei žvynais apšepusiu kepurėlės paviršiumi, kurios apačia dygliuota.

    Grybų skirstymas maistinėmis kategorijomis

    Seniau valgomieji grybai pagal skonį ir vertę buvo skirstomi į keturias sąlygines kategorijas, šiuo metu šių kategorijų beveik jau kaip ir atsisakoma, teigiama, kad žmonės

    Pilkšvažalė ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Pilkšvažalė ūmėdė išsiskiria pilkai žalsva kepurėle, atrandama tik po beržais.

    Samaninis piengrybis

    Miškuose dažnai atrandamas, trapus, su palyginus, didele kepurėle, gelsvo atspalvio, specinio kvapo, kvepiantis šviežiu šienu, grybas.

    Rausvarudė musmirė

    Rausvarudė musmirė išsiskiria dažniausiai pilkai rudos spalvos su violetiniu ar rausvu atspalviu, lengvai besilupančia, plona kepurėle. Kotas turi gležną rinkį bei baigiasi

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

Samaninė arenija

Nuodingi, nevalgomi grybai Samaninė arenija - nedidelis, labai plonas grybas, išsiskiriantis savo vėduokliška kepurėle, dažniausiai netaisyklingai banguotais kraštais. Atrandamas išskirtinai tarp arba

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija