.. .. ..

.. .. .. .. .. ..


WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Grįžti atgal >>>>


        Braškė - (lot. Fragaria x ananassa, angl. Strawberry, vok. Gartenerdbeere) – erškėtinių (Rosaceae) šeimos daugiametis žolinis augalas, priklausantis žemuogių ir braškių (lot. Fragaria) genčiai. Stiebas 10-30 cm aukščio, iš pradžių stačias, vėliau gulsčias. Lapai stambūs, apaugę plaukeliais. Žydi gegužės ir birželio mėn. Vainiklapiai balti. Vaisiai 2-3 cm skersmens, kartais ir daugiau, raudoni arba rausvai balti. Paprastai vaisiai viršūnėje būna apysmailiai, iš šonų kiek susiploję. Sėklos išsidėstę negiliose vaisiaus paviršiaus duobutėse.

Iki šiol botanikai nesutaria dėl braškių kilmės.Dažniausiai vyrauja nuomonė, kad jos sukurtos Nyderlanduose 1920 m. sukryžminus dvi amerikines žemuogių rūšis.

Braškės


Braškė itin vertinga uoga, nes ji prinoksta pirmojoje vasaros pusėje, kai dar nėra šviežių vaisių ir mažoka daržovių. Pasodintos pradeda derėti pirmaisiais metais, o antraisiais jau labai gerai dera.

Žemuogės, kaip ir braškės, gerai dera su pieno produktais - jogurtu, varške. Jei braškėmis, gardinate košes, tai uogas, beje kaip ir visas kitas (geriau surtrintas per sietelį) ir dėkite prieš pat valgymą.

Iš braškių uogų gaminama uogienė, džemai, sultys, saldainiai, vynas, antpilai ir kt. Tačiau, kad ir kaip būtų gaila, virtų braškių patiekalų (džemų, uogienių, kompotų) vertė yra nedidelė. Be to, trintos braškės naudingesnės nei iš jų spaustos sultys.

Jei norite mėgautis braškėmis ilgėliau, geriau jas užšaldykite šaldiklyje nei virkite uogienę.


  Braškių atsargos žiemai
  Sulčių nauda organizmui


Braškių nauda organizmui!
 

... dažnai braškė vadinama natūraliaja viagra - nes braškė turi daug cinko, kuris didina lytinį potraukį, todėl daktarai pataria prieš meilės naktį porai suvalgyti po kelias saujas aromatingų braškių ...
 »» Plačiau
Braškės



Tačiau, dažną pirmosios braškės taip vilioja, kad tiesiog pamirštama, kad nevalia valgyti neplautų uogų. Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad valgant neplautas uogas ir daržoves tiesiai iš lysvės, kartu su sveikatą gerinančiomis medžiagomis galima gauti ir sveikatą žalojančių kirminų, bakterijų.

Dažniausiai žmonės užsikrečia helmintozėmis (askaridoze, trichiuriaze, toksokaroze ir kt). Helmintozė – tai kirminų parazitavimas žmogaus organizme. Valgant neplautas uogas ir daržoves taip pat galima užsikrėsti bakterinėmis ir virusinėmis infekcijomis (bakterine dizenterija, žarnyno lazdelės sukelta infekcija, vidurių šiltine, hepatitu A ir kt.), pirmuonių sukeltomis ligomis (toksoplazmoze, liambliaze, kriptosporidiaze, amebiaze, balantidiaze ir kt.). Jei su neplautomis uogomis ar daržovėmis į organizmą patenka žarnyno bakterinių ligų sukėlėjų arba žarnyno pirmuonių, liga dažniausiai pasireiškia įvairaus pobūdžio viduriavimu. Pakliuvus helmintų kiaušiniams, gali varginti nemalonūs pojūčiai pilve, tuštinimosi sutrikimai, įvairios alerginės reakcijos, susilpnėja imunitetas, gali išsivystyti mažakraujystė ir t.t.


  Patarimai braškių valgytojams


Braškių auginimo ypatumai!
 

... braškės dažniausiai sodinamos vasarai baigiantis (nuo rugpjūčio iki rugsėjo vidurio). Jei yra daigų, braškes galima sodinti ir liepos mėnesį. Anksčiau pasodinus galima tikėtis didesnio derliaus pirmaisiais metais. Vėlai pasodintas braškes prieš žiemą reikia gerai apdengti ...
 »» Plačiau
Braškės krūmas

 Taisyti / Papildyti » 








  Receptų katalogas » Patiekalai su uogomis bei vaisiais





  PADĖK MUMS ir parašyk, koks vaisius ar uoga augantis Lietuvoje ir ne tik dar neįtrauktas į katalogą? Būtume labai dėkingi už tokią didelę pagalbą :)





DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai