.. .. ..

.. .. .. .. .. ..


WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Svetainės pradinis puslapis


        Raudoni serbentai - daugiametis šakotas krūmas, užaugantis iki 2 m aukščio. Lapai pražanginiai, su skiautėm, kotuoti ir stambiai dantyti. Žalios spalvos žiedai sukrauti nusvirusiose kekėse. Serbentai skiriasi ne tik spalva, bet ir skoniu, savybėmis bei aišku nauda organizmui...

XI amžiuje raudonieji ir baltieji serbentai buvo populiarūs Vakarų Europoje, ypač Prancūzijoje, Nyderlanduose, iš ten ir kilo daugelis dabartinių veislių. Šiaurės Amerikoje raudonieji serbentai paplitę labiau už juoduosius.

Raudonieji serbentai pradeda žydėti balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, keliom savaitėm ankščiau nei juodieji, žydi prieš lapų išssikleidimą. Raudonieji serbentai kaip ir baltieji paprastai būna savidulkiai.

Raudoni serbentai pakankamai ištvermingi žiemą: pakelia net iki -30 C temperatūrą.

Juodi serbentai | Raudoni serbentai | Balti serbentai


Sulčių nauda organizmui!
 

... Raudonųjų serbentų sultys vartojamos aterosklerozės profilaktikai, geriamos sergant avitaminoze, mažakraujyste, gastritu (kai sumažėjęs rūgštingumas), ūmiu bronchitu, gripu ...
 »» Plačiau
Raudoni serbentai


Serbentų uogos valgomos šviežios, konservuotos, šaldytos. Iš jų verdama uogienė, kompotas, gaminami marmeladas, sirupas, želė, vynai, sultys, daromi balzamai. Jos rekomenduojamos dietinei mitybai, naudingos vaikams. Plačiai naudojamos konditerijos pramonėje, dėl gražios spalvos maišomos į kitų uogų ir vaisių gaminius. Lapuose ir pumpuruose susitelkusių eterinių aliejų komponentai naudojami parfumerijoje. Uogos, lapai ir pumpurai vartojami ir liaudies medicinoje.

Vertingiausi yra juodi, po to seka raudoni bei balti.

Raudonųjų serbentų uogomis gydoma hemoraginis vaskulitas, fenllketunurija, kuri išsivysto sutrikus fenilalanino apykaitai. Kad patenkintume vitamino C poreikį, reikia kasdien suvalgyti 100—150 gramų uogų.

Namų sąlygomis būtina pasidžiovinti serbentų lapų žiemai, nes jie turtingi vitamino C ir kitų biologiškai vertingų medžiagų žmogaus organizmui. Iš džiovintų lapų ruošiama vitamininė arbata (du valgomi šaukštai susmulkintų lapų stiklinei verdančio vandens).


  Serbentų atsargos žiemai
  Sulčių nauda organizmui


Serbentų auginimo ypatumai!
 

... geriausia sodinti spalį - jie nėra reiklūs dirvožemiui, tačiau geriausiai auga ir dera pasodinti įvairiuose priesmėliuose bei priemoliuose. Serbentai geriausiai auga, jei juos pasodiname saulėtoje vietoje ...
 »» Plačiau
Augalų priežiūra Taisyti / Papildyti » 
  Receptų katalogas » Patiekalai su uogomis bei vaisiais

  PADĖK MUMS ir parašyk, koks vaisius ar uoga augantis Lietuvoje ir ne tik dar neįtrauktas į katalogą? Būtume labai dėkingi už tokią didelę pagalbą :)

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai