.. .. ..

.. .. .. .. .. ..


WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Svetainės pradinis puslapis


        Obuolius žmonės valgo daugiau kaip 5 tūkst. metų. Senovės Egipto piešiniuose (jiems – 3000 metų) pavaizduotos derančios obelys. Graikijos, Romos išminčiai II a. prieš mūsų erą žinojo įvairių obelų veislių, buvo mokoma, kaip auginti, netgi skiepyti, medžius.

Lietuvoje seniausi apanglėję obuoliai rasti Kuršių Nerijoje, pirmykščių žmonių gyvenvietėje, įkurtoje prieš 4000 metų. Pirmajame Lietuvos Statute minimos baudos už skiepyto vaismedžio nukirtimą ar kitokį sunaikinimą. Mūsų protėviams obelis ir jos vaikas – gyvenimo, meilės, vaisingumo, grožio simbolis. Pasodinti obelį prie namų buvo tokia pat pareiga, kaip ir ąžuolą. Obelis laikyta šventu medžiu, manyta, kad ji suteikia žmogui teigiamos energijos.

Beje, dovanoti obuolį reiškia linkėti sveikatos, laimės.

Graikų sakmės byloja, kad obelį sukūrė vaisingumo, augalijos, vynuogių ir vyndarystės globėjas, linksmybių dievaitis Dionizas. Savo kūrinį – obuolį, jis dovanojo deivei Afroditei. Ilgą laiką obuolys buvo tobulumo ir valdžios simbolis.

Obelis | Obuoliai


Neįtikėtini faktai apie obuolius!
 

... obuolių sėklose yra daug jodo: jeigu suvalgysi 5 – 6 obuolių sėklas, organizmas gaus parai reikalingą šio mikroelemento kiekį ...
 »» Plačiau
Obuolys


Obuoliai gali būti kepami, verdami, džiovinami, konservuojami. Jie dažnai naudojami kaip pyragų, blynų ir kitų kepinių įdaras. Gaminamas obuolių sūris.

Iš šviežių ar virtų vaisių gaminami įvairūs gėrimai: gaiva, kompotas, limonadas, spaudžiamos sultys.

Rauginant obuolių sultis, gaminamas obuolių vynas, sidras.


  Obuolių atsargos žiemai
  Ką skanaus pasigaminti iš obuolių?
  Sulčių nauda organizmui

Dažnas klausimas, kuris neramina rudenį - kada skinti obuolius? pasirodo yra gan patikimas (taip sako sodininkai)- tai vaisiaus kotelio prisitvirtinimo prie šakos stiprumas. Jei yra sveikų krituolių, jei skinamas obuolys lengvai atsiskiria nuo šakos, vaisinės šakutės nelūžinėja, vadinasi, veislė jau pasiekė skynimo brandą - laikas ieškotis skintuko arba kopėčių :)

 »» Daugiau patarimų ieškokite www.walnuts.lt


Obelų auginimo ypatumai!
 

... obelys sodinamos rudenį (prieš mėnesį iki šalčių) ir ankstyvą pavasarį. Pasodinimo metais paprastai netręšiama, tačiau sodinukus reikia dažnai laistyti ...

 »» Plačiau
Medžio sodinimas


 Taisyti / Papildyti » 
  Receptų katalogas » Patiekalai su uogomis bei vaisiais

  PADĖK MUMS ir parašyk, koks vaisius ar uoga augantis Lietuvoje ir ne tik dar neįtrauktas į katalogą? Būtume labai dėkingi už tokią didelę pagalbą :)

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai