WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Receptų katalogas :: Receptainė


»» Karštas šokoladas »» Ką vertėtų žinoti apie šokoladą?

  Rekomenduoja specialistai!

Kaip laikyti šokoladą? - šokolado negalima laikyti šiltoje vietoje, veikiant tiesioginiams saulės spinduliams. Peršilimas skatina kakavos sviesto kristalų susidarymą paviršiuje, šokoladas pasidengia pilkomis apnašomis, atrodo kaip supelijęs, tačiau tokio šokolado kokybė išlieka gera. Anot galiojančių standartų, šokolado papilkėjimas yra neleistinas, nes prarandama prekinė išvaizda. Laikant drėgnoje aplinkoje šokoladas taip pat pabala – paviršiuje susidaro cukraus kristalai. Šokoladą patartina laikyti sausoje vietoje, apie 18 C temperatūroje, tuomet jis ilgai išliks gardus, o skaniausias jis 22 – 24 C temperatūros.

Kaip atskirti gerą šokoladą? - gero šokolado viršus yra blizgus, bet neriebus. Prieš liejant šokolado masę į formas, yra taikomi griežtai apibrėžti temperatūriniai rėžimai, kurie nulemia kakavos sviesto kristalų stabilumą – tai užtikrina, kad plytelė blizgės visą galiojimo periodą. Laužiant šokolado plytelę turi girdėtis specifinis pokštelėjimas, o lūžis – aiškus, švarus, be aštrių briaunų. Ragaujant gerą šokoladą, jis turėtų švelniai tirpti burnoje.  Karšto šokolado receptai:

  Tirštas karštas šokoladas
  Ypatingas karštasis šokoladas
  Karštas šokoladas su romu
  Karštas šokoladas
  Karštas šokolado ir imbiero gėrimas


  Meksikietiškas karštas šokoladas
  Meksikietiškas karštas šokoladas (II)
  Kakavinis karštas šokoladas
  Jamie Oliver karštas šokoladas
  Karštas šokoladas su ledais


  Sužinok daugiau apie šokoladą!

Šokolado klasifikacija - šokoladas klasifikuojamas į juodąjį, pieninį, baltąjį šokoladą. Juodasis šokoladas – tai rūpestingai atrinktas proporcijų mišinys iš kakavos masės, kakavos sviesto ir cukraus. Jo sudėtis: cukrus, kakavos masė, kakavos sviestas, emulsikliai (sojos lecitinas, E 476), vanilinas. 1875 metais šveicarų šokolado gamintojas Danielis Peteris (Daniel Peter) pagamino pirmąjį pieninį šokoladą ...

Daugiau apie šokolado klasifikaciją »» 


Šokolado poveikis sveikatai - pasak JAV mokslininkų, šokoladas gali sąlygoti košmariškus sapnus. Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog šokolade esantis kofeinas gali sumažinti organizmo išskiriamų cheminių medžiagų, kurios paralyžiuoja žmogaus kūną miego metu, gamybą. Jei neišskiriama minėtos medžiagos, miegantis asmuo dažnai blaškosi sapne ir gali netgi susižaloti.

Daugiau apie šokolado poveikį sveikatai »» 


Ir pabaigai »» MITAI ir FAKTAI »» nuomonė, kad nuo šokolado storėjama, yra klaidinga. Tukina ne pats šokoladas, o jame esantis cukrus. Kuo daugiau šokolade kakavos – tuo mažiau yra cukraus..

Daugiau apie šokoladinius mitus »» 


 Taisyti / Papildyti » Naujasis receptainės adresas

www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai