TOP meniu » Grybų katalogas » Grybų patiekalų receptainė

    Apie svetainę

    www.grybai.net - patogus grybų katalogas, skirtas grybautojams mėgėjams ir ne tik - viskas apie grybus ir tik apie juos. Svetainėje atrandama informacija, padės pažinti pagrindinius, atrandamus Lietuvos miškuose, valgomuosius grybus bei atskirti juos nuo nuodingų bei nevalgomų grybų.

    Taip pat, atrasit išsamius bei trumpus informacinius straipsnius, patarimus apie grybus, jų sandarą, apie tai kaip nepasiklysti ir saugiai jaustis miške, kaip neapsinuodyti bei mėgautis rastais grybais.

    T.p. svetainėje atrasite SOS pagalbos rinkinuką - tai pirmosios pagalbos patarimų rinkinukas kuris pravers ne tik ruošiantis, ar grįžus iš miško, iškylos, bet puikiai padės ir namuose - išsisukti netikėtose nelaimingose situacijose.

    Bei žinoma, pagalbinis skyrelis - žodynėlis, išsiaiškinti neaiškiems žodžiams, vienaip ar kitaip susijusiais su grybais.

    Ir aišku, nuotraukų rinkinukas - juk grybautojai bei gurmanai, arba jiems prijaučiantys.. linksmi žmogeliukai ir jie mėgsta fotografuoti. Savo laimikiais ar patiekalų šedefrais galite pasidalinti ir Jūs, atsiųsdami nuotraukas mums į el.paštą, kurį atrastute straipsnio apačioje :)

    Taigi, mūsų tikslas - patarti kaip saugiai prisigrybauti, padėti išsiaiškinti kokius nežinomus grybus atradote miškuose, bei pamėtėti idėją ką pasigaminti iš rastų grybų.

    2014-07-19 » svetainė pertvarkyta. Senoji grybai.net receptainė niekur nedings, jinai perkeliama į verdamkepam.lt - skirtą tik maisto ruošimo subtilybėms. Laikui bėgant senoji receptainė bus išimta.

    PRIVATUMO POLITIKA - Jūsų teisė žinoti..

    • Naršant svetainėje, automatiškai renkama tam tikra informacija: Jūsų naršyklė, IP adresas, laiko juosta, t.p. jūsų įrenginio slapukai. Plačiau.. kas yra slapukai?

    • Taip pat.. renkama statistiniai duomenys apie naršymą svetainėje - puslapiai, kuriuose apsilankote. Šie duomenys mums leidžia tobulėti bei tobulinti svetainę, darant ją patogesnę naršymui.

    • Taip pat.. automatiškai renkama informacija (jūsų el.paštas, IP bei vardas), kurią įrašote įkeliant papildymus ar pataisymus, be kurios negalėtume užtikrinti sklandaus svetainės veikimo.

    • Šioje interneto svetainėje yra talpinami reklaminiai skydeliai (baneriai) ir yra nuorodų į kitas interneto svetaines. Mes nesame atsakingi už trečiųjų šalių interneto svetainių privatumo politikas.

    • Įstatymo numatyta tvarka pasiliekame teisę atskleisti jūsų duomenis, kuriuos įrašote įkeliant papildymus bei taisymus, jei reikėtų apginti savo teises, savo ir aplinkinių saugumą, ištirti nusikaltimą arba atsakyti į policijos prašymą atskleisti jūsų įrašytus duomenis.

    Jei turite ar norite kažko paklausti nedvejokite? prašom... Jūsų žinutės visuomet yra laukiamos :)

    Mūsų el.paštas:
    Taip pat, visuomet mus atrasite Facebook'e.

    Svetainę administruoja: Laima; El. paštas: llaimaa(etas)gmail.com

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Garstyčių naudojimas ir nauda

    Tai vienas seniausių prieskonių. Garstyčios Kinijoje buvo žinomos dar prieš 3000 metų. Senovės Romoje ir Graikijoje garstyčių grūdeliai buvo aukojami dievams, vėliau, IX a.,

    Raudonlakštis nuosėdis

    Raudonlakštis nuosėdis išsiskiria tamsiai gelsvai ruda arba ochriškai ruda kepurėle, ryškios geltonos spalvos arba kepurėlės spalvos kotu bei kraujo raudonumo lakšteliais.

    Grakščioji žvynabudė

    Grakščioji žvynabudė išsiskiria balta kepurėle, kuri padengta gelsvai šv. rudais žvyneliais, taip pat baltais lakšteliais, kurie paspaudus rusvėja bei laibu, dažniausiai kre

    Kopūstgalvis raukšlius

    Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

    Grybų maistinė vertė

    Grybai vitaminų turi nedaug, tačiau yra turtingi baltymais, amino rūgštimis, mineralinių medžiagų kiekiu grybai nenusileidžia vaisiams ir daržovėms, o fosforo, kalcio, kalio

    Tikroji ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Tikroji ūmėdė išsiskiria rausvai violetine matine, besilupančia kepurėle.

    Gelsvarudis pievagrybis

    Gelsvarudis pievagrybis išsiskiria mėsinga, ruda, apžėlusia plaušingais žvyneliais kepurėle bei plaušingai žvynuotu kotu, su nukarusiu rinkiu.

    Rausvasis nuosėdis

    Rausvasis nuosėdis išsiskiria kepurėle su aštriu gūbreliu, bei oranžiška spalva, visas grybas yra oranžinio atspalvio ir auga išskirtinai tik spygliuočių miškuose.

    Melsvažalė ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Melsvažalė ūmėdė išsiskiria kepurėle su melsvai žalia, kartais dar ir violetiniu atspalviu.

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija