TOP meniu » Grybų katalogas » Grybų patiekalų receptainė

    Apie svetainę

    www.grybai.net - patogus grybų katalogas, skirtas grybautojams mėgėjams ir ne tik - viskas apie grybus ir tik apie juos. Svetainėje atrandama informacija, padės pažinti pagrindinius, atrandamus Lietuvos miškuose, valgomuosius grybus bei atskirti juos nuo nuodingų bei nevalgomų grybų.

    Taip pat, atrasit išsamius bei trumpus informacinius straipsnius, patarimus apie grybus, jų sandarą, apie tai kaip nepasiklysti ir saugiai jaustis miške, kaip neapsinuodyti bei mėgautis rastais grybais.

    T.p. svetainėje atrasite SOS pagalbos rinkinuką - tai pirmosios pagalbos patarimų rinkinukas kuris pravers ne tik ruošiantis, ar grįžus iš miško, iškylos, bet puikiai padės ir namuose - išsisukti netikėtose nelaimingose situacijose.

    Bei žinoma, pagalbinis skyrelis - žodynėlis, išsiaiškinti neaiškiems žodžiams, vienaip ar kitaip susijusiais su grybais.

    Ir aišku, nuotraukų rinkinukas - juk grybautojai bei gurmanai, arba jiems prijaučiantys.. linksmi žmogeliukai ir jie mėgsta fotografuoti. Savo laimikiais ar patiekalų šedefrais galite pasidalinti ir Jūs, atsiųsdami nuotraukas mums į el.paštą, kurį atrastute straipsnio apačioje :)

    Taigi, mūsų tikslas - patarti kaip saugiai prisigrybauti, padėti išsiaiškinti kokius nežinomus grybus atradote miškuose, bei pamėtėti idėją ką pasigaminti iš rastų grybų.

    2014-07-19 » svetainė pertvarkyta. Senoji grybai.net receptainė niekur nedings, jinai perkeliama į verdamkepam.lt - skirtą tik maisto ruošimo subtilybėms. Laikui bėgant senoji receptainė bus išimta.

    PRIVATUMO POLITIKA - Jūsų teisė žinoti..

    • Naršant svetainėje, automatiškai renkama tam tikra informacija: Jūsų naršyklė, IP adresas, laiko juosta, t.p. jūsų įrenginio slapukai. Plačiau.. kas yra slapukai?

    • Taip pat.. renkama statistiniai duomenys apie naršymą svetainėje - puslapiai, kuriuose apsilankote. Šie duomenys mums leidžia tobulėti bei tobulinti svetainę, darant ją patogesnę naršymui.

    • Taip pat.. automatiškai renkama informacija (jūsų el.paštas, IP bei vardas), kurią įrašote įkeliant papildymus ar pataisymus, be kurios negalėtume užtikrinti sklandaus svetainės veikimo.

    • Šioje interneto svetainėje yra talpinami reklaminiai skydeliai (baneriai) ir yra nuorodų į kitas interneto svetaines. Mes nesame atsakingi už trečiųjų šalių interneto svetainių privatumo politikas.

    • Įstatymo numatyta tvarka pasiliekame teisę atskleisti jūsų duomenis, kuriuos įrašote įkeliant papildymus bei taisymus, jei reikėtų apginti savo teises, savo ir aplinkinių saugumą, ištirti nusikaltimą arba atsakyti į policijos prašymą atskleisti jūsų įrašytus duomenis.

    Jei turite ar norite kažko paklausti nedvejokite? prašom... Jūsų žinutės visuomet yra laukiamos :)

    Mūsų el.paštas:
    Taip pat, visuomet mus atrasite Facebook'e.

    Svetainę administruoja: Laima; El. paštas: llaimaa(etas)gmail.com

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Grakščioji ūmėdė

    Grakščioji ūmėdė išsiskiria ryškios raudonos spalvos, pusrutuliška, mėsinga kepurėle bei šiek tiek kartoku skoniu.

    Kietasis raudonviršis

    Raudonviršis kietasis išsiskiria dažniausiai ruda ar pilkai ruda pusrutuliška plaušuota kepurėle, šiurkščiu išilgai juosvai plaušuotu kotu bei giminyste su drebulėmis.

    Grybų sandara. Kepurėlių tipai

    Kepurėlė – grybo viršutinė dalis. Vyrauja geltonos, geltonai rudos, oranžinės, rusvai rudos spalvos grybai. Spalvos pigmentai tirpsta vandenyje, todėl lietus kartais jas

    Kaip sudaromi grybų pavadinimai (lotyniški)

    Visų grybų, kaip ir kitų organizmų, vardams žymėti mokslinėje literatūroje vartojamas dvinaris (binarinis) būdas. Pavyzdžiui, kiekvienas augalas ar gyvūnas vadinamas dviem

    Muilinis baltikas

    Muilinis baltikas išsiskiria mėsinga, lygiu paviršiumi, dažniausiai su gūbreliu ir pilkšvos metalo spalvos kepurėle, nors spalva gali labai įvairuoti.

    Auksaviršė ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Auksaviršė ūmėdė išsiskiria geltonai raudona spalvos kepurėle bei gelsvu kotu bei gelsvais kepurėlės lakšteliais.

    Žalsvoji gijabudė

    Žalsvoji gijabudė išsiskiria žalsvos ar geltonai žalios spalvos nedidele kepurėle bei žalsvu laibu kotu bei nemaloniu kvapu

    Rašalinis mėšlagrybis

    Rašalinis mėšlagrybis išsiskiria pilkos spalvos kiaušiniška kepurėle, senesnių grybų parastai kepurėlės kraštai yra apšiurę bei ištrupėję.

    Alyvinė ūmėdė

    Alyvinė ūmėdė išsiskiria mėsinga, pusrutuliška, dažniausiai alyvinės spalvos kepurėle, su gelsvais lakšteliais, kuri perlaužta lėtai pagelsta.

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija