Juosvasis piengrybis
Drėgnų vietų grybas, dažniausiai pasislėpęs tarp samanų ar žolių, išsiskiriantis žalsvai juoda ar žalsvai ruda spalva, perlaužus išskiria pieniškas sultis. Mikorizinis gryba
www.grybai.net - patogus grybų katalogas, skirtas grybautojams mėgėjams ir ne tik - viskas apie grybus ir tik apie juos. Svetainėje atrandama informacija, padės pažinti pagrindinius, atrandamus Lietuvos miškuose, valgomuosius grybus bei atskirti juos nuo nuodingų bei nevalgomų grybų.
Taip pat, atrasit išsamius bei trumpus informacinius straipsnius, patarimus apie grybus, jų sandarą, apie tai kaip nepasiklysti ir saugiai jaustis miške, kaip neapsinuodyti bei mėgautis rastais grybais.
T.p. svetainėje atrasite SOS pagalbos rinkinuką - tai pirmosios pagalbos patarimų rinkinukas kuris pravers ne tik ruošiantis, ar grįžus iš miško, iškylos, bet puikiai padės ir namuose - išsisukti netikėtose nelaimingose situacijose.
Bei žinoma, pagalbinis skyrelis - žodynėlis, išsiaiškinti neaiškiems žodžiams, vienaip ar kitaip susijusiais su grybais.
Ir aišku, nuotraukų rinkinukas - juk grybautojai bei gurmanai, arba jiems prijaučiantys.. linksmi žmogeliukai ir jie mėgsta fotografuoti. Savo laimikiais ar patiekalų šedefrais galite pasidalinti ir Jūs, atsiųsdami nuotraukas mums į el.paštą, kurį atrastute straipsnio apačioje :)
Taigi, mūsų tikslas - patarti kaip saugiai prisigrybauti, padėti išsiaiškinti kokius nežinomus grybus atradote miškuose, bei pamėtėti idėją ką pasigaminti iš rastų grybų.
2014-07-19 » svetainė pertvarkyta. Senoji grybai.net receptainė niekur nedings, jinai perkeliama į verdamkepam.lt - skirtą tik maisto ruošimo subtilybėms. Laikui bėgant senoji receptainė bus išimta.
PRIVATUMO POLITIKA - Jūsų teisė žinoti..
Naršant svetainėje, automatiškai renkama tam tikra informacija: Jūsų naršyklė, IP adresas, laiko juosta, t.p. jūsų įrenginio slapukai. Plačiau.. kas yra slapukai?
Taip pat.. renkama statistiniai duomenys apie naršymą svetainėje - puslapiai, kuriuose apsilankote. Šie duomenys mums leidžia tobulėti bei tobulinti svetainę, darant ją patogesnę naršymui.
Taip pat.. automatiškai renkama informacija (jūsų el.paštas, IP bei vardas), kurią įrašote įkeliant papildymus ar pataisymus, be kurios negalėtume užtikrinti sklandaus svetainės veikimo.
Šioje interneto svetainėje yra talpinami reklaminiai skydeliai (baneriai) ir yra nuorodų į kitas interneto svetaines. Mes nesame atsakingi už trečiųjų šalių interneto svetainių privatumo politikas.
Įstatymo numatyta tvarka pasiliekame teisę atskleisti jūsų duomenis, kuriuos įrašote įkeliant papildymus bei taisymus, jei reikėtų apginti savo teises, savo ir aplinkinių saugumą, ištirti nusikaltimą arba atsakyti į policijos prašymą atskleisti jūsų įrašytus duomenis.
Jei turite ar norite kažko paklausti nedvejokite? prašom... Jūsų žinutės visuomet yra laukiamos :)
Mūsų el.paštas:
Taip pat, visuomet mus atrasite Facebook'e.
Svetainę administruoja: Laima; El. paštas: llaimaa(etas)gmail.com
Juosvasis piengrybisDrėgnų vietų grybas, dažniausiai pasislėpęs tarp samanų ar žolių, išsiskiriantis žalsvai juoda ar žalsvai ruda spalva, perlaužus išskiria pieniškas sultis. Mikorizinis gryba Eglyninė rudmėsėPriklausomai nuo augimo vietos yra išskiriama Pušynininė rudmėsė (Lactarius deliciosus), auganti pušynuose ir Eglyninė rudmėsė (Lactarius deterrimus) auganti išskirtinai miš Raiboji ūmėdėŪmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Raiboji ūmėdė išsiskiria varinės rudos spalvos kepurėle. | Pilkšvažalė ūmėdėŪmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Pilkšvažalė ūmėdė išsiskiria pilkai žalsva kepurėle, atrandama tik po beržais. Gauruotasis mėšlagrybisPievų grybas, greitai užaugantis, tačiau ir pats susinaikina, seno susileidžia kepurėlė. Jaunas valgomas, tačiau itin pavojingas derinys su alkoholiu. Alyvinė ūmėdėAlyvinė ūmėdė išsiskiria mėsinga, pusrutuliška, dažniausiai alyvinės spalvos kepurėle, su gelsvais lakšteliais, kuri perlaužta lėtai pagelsta. | Apsinuodijimas grybaisSuvalgius nuodingų grybų galima susirgti inkstų arba kepenų nepakankamumu, o kartais tokios vaišės gali kainuoti net ir gyvybę Grybų skirstymas (grupės) pagal jų maitinimosi (gyvenimo)būdąGrybai pagal maitinimosi būdą skirstomi į saprofitinius, parazinius bei simbiontinius. Saprofitiniai auga ant negyvų ar sutrešusių augalinės kilmės organizmų ar jų liekanų Raganų ratilaiRaganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais |
Daugumoje namų, virtuvinis kombainas gali labai pasitarnauti. Jis taupo laiką ir palengvina aibę užduočių. Nuo daržovių pjaustymo iki tešlos užmaišymo - tai universalus
Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu
Sėjos kalendorius yra sudarytas pagal mėnulio, o ne saulės kalendorių, kuriuo naudojamės visi. Tai reiškia, kad mėnuo turi 29, o ne 30 ar 31 dieną ir trunka nuo pilnaties
Svarstant automobilio įsigijimo finansavimo galimybes, vienas iš variantų yra imti paskolą automobiliui. Paskola automobiliui yra finansavimo rūšis, kai paskolos gavėjas iš
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2024 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!