Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Rievėtasis piengrybis - Lactarius zonarius

  Valgomas, kartaus skonio

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Lapuočių miškų oranžiškai rudas grybas, paprastai su plačiai įdubusia kepurėle, išskiriantis sultis. Iškirtinis grybo bruožas kepurėlės kraštai rievėti.

  Kepurėlė: 3–10 cm skersmens, gaubta arba iškili, vėliau – plokštėja, tampa plačiai įdubusi, senesnių grybų kraštai gali būti banguoti, užsilenkę žemyn, glitni, oranžiškai rudos ar blyškiai ochrinės, šiaudų ar apelsinų spalvos. Kepurėlės kraštai visuomet rievėti, kartais gali būti ir kepurėlės vidurys rievėtas.

  Lakšteliai: balsvi, vėliau rusvai geltoni, šakoti, nuaugtiniai kotu žemyn.

  Kotas: 2–4 cm ilgio bei 05-2 cm storio, jaunų baltas ir pilnaviduris, vėliau – kepurėlės spalvos ir tuščiaviduris, kartais gali būti su gelsvomis ar balsvomis dėmėmis.

  Trama (mėsa): balta, kieta, perlaužta ar perpjauta pagelsta arba parusvėja, išskiria baltos spalvos, kartoko skonio sultis.

  Sporos: baltos.

  Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, lapuočių miškuose, mėgsta ąžuolo, skroblo bei drebulės kaimynystę, atrandamas tiek grupelėmis tiek ir pavieniui.

  Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

  Sinonimai: Rudmėsė [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Dažniausiai naudojamas sūdymui, prieš naudojant vertėtų išmirkyti

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Rievėtasis piengrybis | Lactarius zonarius  Rievėtasis piengrybis | Lactarius zonarius  

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, kepurėlės lakšteliai nusileidžiantys kotu, dažniausia spalva ruda (spalva nevienoda, jaunų iškili, vėliau plokštėja bei tampa vidury giliai įdubusi, kraštai rievėti, spalva oranžiškai ruda ar blyškiai ochrinė, šiaudų ar apelsinų), kotas pilnaviduris (jaunų baltas ir pilnaviduris, vėliau – kepurėlės spalvos ir tuščiaviduris.), perlaužtas keičia spalvą,
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija