Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Kamparinis piengrybis - Lactarius camphoratus

  Valgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Nedideli raudonai rudos spalvos, ploni grybai, išsiskiriantys stipriu kamparo kvapu, todėl dažniausiai naudojami kaip prieskoniai.

  Kepurėlė: 3-6 cm skersmens, trapi mėsinga, iš pradžių iškili, vėliau paplokščia, per vidurį įdubusi ar piltuvėliška, su nedideliu gūbreliu arba be jo. Senesnių grybų kepurėlės kraštai spinduliškai rievėti bei banguoti. Spalva paprastai raudonai ruda, senesnių išblunka iki rusvos, kraštai gali būti šiek tiek šviesesni.

  kepurėlės spalvos arba rusvai kreminiai, nelabai platūs ir tankūs, šiek tiek kotu nuaugę žemyn.

  Kotas: 2-5 cm ilgio, cilindriškas, dažnai kreivas plonas, į apačią truputį smailėjantis, jaunų grybų kotas apžėlęs mažyčiais pūkeliais, kepurėlės spalvos arba šiek tiek šviesesnis.

  Trama (mėsa): plona, rusva, stangri, stipriai kvepia kamparu arba cikorija, su baltomis, spalvos nekeičiančiomis pieniškomis sultimis.

  Sporos: rausvos.

  Augimas: Auga liepos – lapkričio mėnesiais, mišriuosiuose arba spygliuočių miškuose, mėgsta drėgnesnes bei žolėtas vietas, paprastai auga grupėmis, bet atrandamas ir pevieniui.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: Kamparinis pievagrybis, Agaricus comphoratus [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): dažniausiai džiovinamas, ir naudojamas kaip prieskonis.

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, dažniausia spalva ruda (spalva nevienoda, kepurėlė jaunų iškili, vėliau plokščia su įdubusiu viduriuku, gali turėti ir nedidelį kauburėlį, raudonai ruda, senesnių išblunka iki rusvos), kotas pilnaviduris, plonas (dažnai kreivas, jaunų apžėlęs pūkeliais, kepurėlės spalvos arba šiek tiek šviesesnis), trumpas, išskiria sultis.
  Panašūs grybai:
  Valgomi grybai Apysaldis piengrybis (Lactarius subdulcis)
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kaip orentuotis miške ir nepasiklysti?

  Kaip orentuotis miške ir nepaklysti? pirmiausia įsidėmėkite vietą kurioje pastatyta transporto priemonė su kuria atvykote. Įsidėmėkite kuriuo keliu atvažiavote ir

  Grybavimo Lietuvos miškuose taisyklės

  Aplinkos ministerijos parengtose Grybavimo Lietuvos miškuose taisyklėse nurodyta, kad leidžiama rinkti visų, išskyrus į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų, rūšių grybus

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija