Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

    Dvokiančioji ūmėdė - Russula foetens

    Valgoma, bet deginančio, aštraus skonio

    Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Ūmėdė »» Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Dvokiančioji ūmėdė išsiskiria pirmiausia specifiniu aštriu ne itin maloniu kvapu, kepurėlės spalva visuomet turi geltoną atspalvį.

    Kepurėlė: 4-15 cm. skersmens, stora bei mėsinga, iš pradžių pusiau apvali, vėliau iškili arba paplokščia ar šiek tiek įdubusi; kraštai smarkiai vagoti arba banguoti. Luobelė lygi ir blizganti, drėgnu oru šiek tiek lipni bei slidi, ochriškai geltona arba geltonai ruda. Kepurėlės vidurys visuomet tamsesnis, su rausvai rudomis dėmėmis. Kepurėlės luobelė gerai lupasi.

    iš pradžių tankūs, priaugtiniai, dažnai šakoti, sujungti lakšteliukais. Jauni grybai, esant drėgnam orui, išskiria permatomo ar gintaro spalvos skyščio lašelius, kuriems išdžiūvus lieka tamsios dėmės. Jaunų grybų lakšteliai balsvi, vėliau gelsvi, palietus labai greit paruduoja.

    Kotas: 5-12 cm ilgio ir 2-4 cm storio, cilindriškas ir verpstiškas, paviršius grūdėtas arba vagotas. Jaunų grybų kotas pilnaviduris, senų visiškai tuščiaviduris, balsvas ar pilšvas arba šiek tiek šviesesnis nei kepurėlė.

    Trama (mėsa): balta arba gelsva, aštraus deginančio skonio bei gan specifinio nemalonaus kvapo. Ore ruduoja.

    Sporos: baltos.

    Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais lapuočių ir mišriuose miškuose, ypač netoli, šalia beržų bei ąžuolų, paprastai auga grupėmis. Priskiriamas prie labai kirmijančių grybų.

    Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

    Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


    Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
    ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


    ! Grybo liaudiškas
    ar kitas pavadinimas
    (sinonimas)
    Jūsų pastabos
    apie šį grybą:
    ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
    ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
     
    ! Pažymėkite:


     Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Niam niam (vartojimas): Dėl nemalonaus kvapo, nors ir priskiriamas prie valgomų grybų, bet praktiškai grybautojų nerenkamas grybas.

    Trečiosios kategorijos grybas

    Dvokiančioji ūmėdė | Russula foetens  Dvokiančioji ūmėdė | Russula foetens  Dvokiančioji ūmėdė | Russula foetens  

    Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, dažniausia spalva gelsva (spalva nevienoda, jaunų kepurėlė iškili, vėliau plokštėja, atsiranda įdubimas; senesnių kraštai sutrūkinėję bei banguoti; ochriškai geltona arba geltonai ruda; vidurys tamsesnis), kepurėlė lupasi, kotas pilnaviduris, storas (senesnių kotas tuščiaviduris, šiek tiek šviesesnis nei kepurėlė arba balsvas ar pilšvas.), perlaužtas keičia spalvą,
    Panašūs grybai:
    Valgomi grybai Kvapioji ūmėdė - Russula grata
     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Kaip orentuotis miške ir nepasiklysti?

    Kaip orentuotis miške ir nepaklysti? pirmiausia įsidėmėkite vietą kurioje pastatyta transporto priemonė su kuria atvykote. Įsidėmėkite kuriuo keliu atvažiavote ir

    Ką vertėtų žinoti prieš ruošiant grybus?

    Prieš ruošiant, grybai pirmiausia gerai nuvalomi peiliuku. Kazlėkų ir ūmėdžių odelė nulupama, nes ji yra kartoka, be to, kazlėkų odelė turi daug gleivinių medžiagų. Paskui

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija