Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Pilkoji musmirė - Amanita excelsa spissa

  Valgoma

  Šeima: Skydabudiniai » Gentis: Musmirė »» Pilkoji musmirė išsiskiria baltomis ar pilkšvomis karputėmis padengta kepurėle. Ją nepatyrusiems grybautojams, sakyčiau tiesiog draudžiama rinkti, nes labai lengva supainioti su mirtinai nuodinga margąja musmire.

  Kepurėlė: 5 – 15 cm skersmens, pusrutuliška, augant plokštėja, bei galiausiai tampa paplokščia. Spalva įvairuoja nuo pilkos, rudai pilkos, juosvai pilkos, kartais ir su rausvu atspalviu iki tamsiai rudos. Kepurėlė apaugusi baltomis, vėliau pilkomis ar pilkšvomis, koncentriškai išsidėsčiusiomis karputėmis (apvalkalo liekanomis).

  Lakšteliai: balti, platūs, labai tankūs, nepriaugę prie koto.

  Kotas: 5-10 cm ilgio, 1-2,2 cm storio, baltas, augant pilkšvėja, tvirtas, prie lakštelių su dideliu baltu, vagotu, nukarusiu žemyn rinkiu. Kotas į apačią storėjantis, nuo rinkio padengtas smulkiais pilkais arba rudais plaušeliais, kartais žvynuotas, su ryškiai matomais rudais ar pilkais dryželius. Kotas užsibaigia didesniu ar mažesniu gumbu su nežymia išnara.

  Trama (mėsa): balta, po luobele pilka, nemalonaus kvapo.

  Sporos: baltos

  Augimas: Auga birželio - spalio mėnesiais, spygliuočių bei mišriuose miškuose, mėgsta pušų ir bukų kaimynystę. Dažniausiai auga pavieniui.

  Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

  Sinonimai: Amanita excelsa [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Priskiriama prie valgomų, tačiau nerekomenduotina rinkti, vien dėl panašumo į mirtinai nuodingą margąja musmirę.

    Labai panaši ir sunkiai atskiriama nuo margosios musmirės, kuri priskiriama prie mirtinai nuodingų grybų. Pilkosios musmirės kotas žemyn nuo rinkio yra padengtas smulkiais pilkais arba rudais plaušeliais, kurie sudaro gan matomus dryželius ir turi tik vieną rinkį palei lakštelius, o margoji musmirė dažnai turi vieną palei lakštelius rinkį bei 2 - 3 mažesnius palei išnarą ir kotas yra plaušuotai baltas, neturintis ryškių dryželių.

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė pusrutuliška, šerpetota, kepurėlės lakšteliai nepriaugę prie koto, dažniausia spalva ruda (spalva nevienoda, augant kepurėlė plokštėja, apaugusi baltomis, vėliau pilkomis ar pilkšvomis karputėmis, Spalva įvairuoja nuo pilkos, rudai pilkos, juosvai pilkos iki tamsiai rudos.), kotas pilnaviduris, plonas (baltas, augant pilkšvėja, tvirtas, į apačią storėjantis, nuo rinkio plaušuotas, užsibaigia didesniu ar mažesniu gumbu. Rrinkis didelis, nakaręs žemyn. ), kotas turi žiedą, su išnara,
  Panašūs grybai:
  Nevalgomi grybai Margoji musmirė - Amanita pantherina
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija