Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Geltonasis piengrybis - Lactarius scrobiculatus

  Valgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Stambiausias eglynų grybas su išraitytais į apačią plaušuotais kraštais, kuriuos vertėtų prieš naudojimą nulupti, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą.

  Kepurėlė: 5-15 cm. skersmens, jauna paplokščiai išgaubta, su išraitytais į apačią plaušuotais kraštais, geltona arba geltonai ochrinė, sendama plečiasi ir įgyja plataus piltuvėlio pavidalą, tampa geltona su tamsesnėmis koncentrinėmis zonomis.

  Lakšteliai: jaunų vaisiakūnių balti ar balsvi, senesnių gelsvi arba gelsvai rusvi, gali būti rudai dėmėti, prie koto priaugę arba nežymiai nuaugę kotu.

  Kotas: 4-8 cm. ilgio, 2-3 cm. storio, kepurėlės spalvos arba šviesesnis su tamsesnėmis įdubusiomis dėmėmis.

  Trama (mėsa): balta arba su gelvu atspalviu, sultys pieno baltumo, oro įtakoje pasidaro sieros geltonumo. Sulčių ir mėsos skonis kartus, deginantis.

  Sporos: gelsvos.

  Augimas: Auga liepos - rugsėjo mėn. drėgnuose eglynuose ir mišriuose su eglėmis miškuose, paprastai auga grupėmis. Tituluojamas, kaip stambiausias eglynų piengrybis.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: geltonasis grūzdas, [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Grybas įrašytas į raudonąją knygą.

  Niam niam (vartojimas): dažniausiai naudojamas sūdytas.
  Parašė internautas (ė): skaniausias raugintas.

  Antrosios kategorijos grybas

  Geltonasis piengrybis | Lactarius scrobiculatus  Geltonasis piengrybis | Lactarius scrobiculatus  Geltonasis piengrybis | Lactarius scrobiculatus  

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva geltona (spalva nevienoda, jauna iškili arba su nežymiu įdubusiu viduriuku, geltonai ochrinė, su tamsesnėmis koncentrinėmis zonomis), kepurėlė lupasi, kotas pilnaviduris, storas (kepurėlės spalvos arba šviesesnis su tamsesnėmis įdubusiomis dėmėmis), trumpas, perlaužtas keičia spalvą, išskiria sultis.
  Panašūs grybai:
  Valgomi grybai Gelsvasis piengrybis - Lactarius resimus
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kaip saugotis nuo žaibo?

  Kaip saugotis nuo žaibo? Jeigu audra užklupo miške, ar tiesiog lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija