Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Pelkinis piengrybis - Lactarius lacunarum

  Nevalgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Dažnai atrandamas, išskirtinai auga tik lapuočių miškuose, išskiriantis baltas sultis, perlaužtas geltonuoja, išsiskirianti rausvai oranžiška spalva.

  Kepurėlė: 3–6 cm skersmens, jauna išgaubta, vėliau iškiliai paplokščia, paplokščia su gūbreliu arba be jo, nežymiai įdubusi, oranžiškai rudas, geltonai oranžinis, plytos raudonumo. Senesnių kepurėlės kraštai šviesesni, banguoti, patys krašteliai dantyti.

  balsvi, kepurėlės spalvos arba šiek tiek šviesesni, priaugę prie koto.

  Kotas: 2–6 cm ilgio ir 0,4–0,8 cm storio, kepurėlės spalvos ar šiek tiek tamsesnis, cilindriškas, iš pradžių pilnaviduris, vėliau – tuščiaviduris.

  Trama (mėsa): plona, aitroko skonio, su baltomis sultimis, kurios reaguodamos su oru pageltonuoja.

  Sporos: balsvos.

  Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, mišriuose arba lapuočių miškuose, mėgsta drėgnesnes, žolėtas vietoves bei beržų, alksnio, drebulės bei tuopos kaimynystę.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): dėl aitraus savo skonio nėra priskiriamas prie valgomų grybų.

    Labai panašus į valgomus švelnųjį piengrybį (Lactarius mitissimus) bei palšvajį piengrybį (Lactarius thejogalus). Švelniojo piengrybio sultys nekeičia spalvos, o pelkinio pageltonuoja. O palšvasis piengrybis yra rusvesnis, bei visa kepurėlė tiek kraštai, tiek vidurys vienodo rausvo atspalvio.

  Pelkinis piengrybis | Lactarius lacunarum  

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, dažniausia spalva oranžinė (spalva nevienoda, kepurėlė jaunų išgaubta, vėliau plokštėja, nežymiai įdubusi su gūbreliu ar be, spalva gali būti oranžiškai ruda, geltonai oranžinė ar plytos raudonumo), kotas pilnaviduris, plonas (senesnių kotas tuščiaviduris, kepurėlės spalvos ar net šiek tiek tamsesnis), trumpas, perlaužtas keičia spalvą.išskiria sultis.
  Panašūs grybai:
  Valgomi grybai Švelnusis piengrybis (Lactarius mitissimus)
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba užspringus

  Užspringimo priežastis: žmogus negali vienu metu ryti ir įkvepti - tą jis turi daryti skyrium tai yra arba ryti arba įkvėpti

  Simptomai apsinuodijus grybais

  Dažniausiai apsinuodijus grybais simptomai atsiranda ne iš karto, todėl dažnai neskubama kreiptis į gydytoją, O tai gali būti lemtinga klaida, deja kartais nebeištaisoma

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija