Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Paprastoji ankštenė - Scleroderma citrinum

  Nuodinga

  Šeima: Ankšteniniai » Gentis: Ankštenė »» Paprastoji ankštenė išsiskiria tuo kad jie yra apvalūs, rutuliški, su gruoblėtu suaižėjusiu paviršiumi, ochrinės spalvos gumbai.

  Kepurėlė: Vaisiakūniai vidutinio didumo arba dideli, 3-10 cm skersmens, dažniausiai rutuliški ar beveik rutuliški, jauni paprastai citrinos geltonumo, o senesni ochrinės, rudai geltonos spalvos, kartais po kelis suaugę į vieną kupstą. Luobelė stora, suaižėjusi, karpota, pasidengusi žvyneliais.

  Kotas: Bekotis.

  Trama (mėsa): Trama jaunų grybų balta, perpjauta parausta, senesnių violetiškai juoda arba beveik juoda, išraizgyta baltomis gyslomis, kieta, stangri, karti, nemalonaus kvapo.

  Sporos: violetinės

  Augimas: Auga liepos – spalio mėn. smėlinguose miškuose, pakelėse, parkuose, netgi soduose, ganyklose, aptinkami ir dirvonuose, tiek pavieniui tiek ir grupelėmis, dažnai būna suaugę keli grybai į vieną kupstą, rizoidų kuokštu paprastai tvirtai suauga su substratu.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Turi panašumo į valgomus pumpotaukšlius.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė rutuliška, žvynuota, dažniausia spalva gelsva (spalva nevienoda, rutuliški, jauni citrinos geltonumo, o senesni ochrinės, rudai geltonos spalvos, Luobelė stora, suaižėjusi, karpota, pasidengusi žvyneliais), kotas , perlaužtas keičia spalvą.
  Panašūs grybai:
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija