TOP meniu » Receptainė » Receptai pagal tipą » Receptai pagal ingredientą » Grybai žiemai » Prieskoniai grybams
     Dabar esate »» Receptainė

    Sūriu ir riešutais įdaryti pievagrybiai

    Jums reikės: 12 didelių pievagrybių,
    125 g minkšto sūrio su kvepiančiaisiais pipirais (sūrį rinkitės pagal savo skonį),
    50 g graikinių riešutų,
    2 skiltelių česnako,
    2 šakelių petražolių,
    4 valg. šaukštų grietinėlės (9 proc.),
    žiupsnelio maltų muskato riešutų,
    1,5 valg. šaukšto aliejaus,
    druskos ir pipirų pagal skonį.

    Gaminimas » Pievagrybius nuplaukite, nusausinkite. Nupjaukite grybų kotelius, o kepurėles nulupkite. Kepurėles padėkite į šalį, o kotelius smulkiai supjaustykite. Nulupkite ir susmulkinkite česnakus. Petražoles nuplaukite, nusausinkite ir smulkiai supjaustykite.

    Gerai įkaitinkite sausą keptuvę. Suberkite riešutus ir pakepinkite apie 4 min. nuolat maišant. Nukelkite nuo ugnies, palaukite kol atvės. Vėliau riešutus sukapokite peiliu į smulkius gabalėlius.

    Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir apkepinkite grybų kepurėles iš abiejų pusių, kol apskrus (apie 4 min). Sudėkite į dubenį ir atvėsinkite.

    Minkštą sūrį supjaustykite nedideliais kubeliais. Dubenėlyje sumaišykite sūrį, riešutus, česnaką, susmulkintus žalumynus ir smulkintus grybų kotelius. Supilkite grietinėlę. Pagardinkite muskato riešutais, druska ir pipirais. Viską gerai išmaišykite.

    Pievagrybių kepurėles įdarykite paruoštu įdaru. Jas sudėkite į skardą, išklotą aliejumi suteptu pergamentiniu popieriumi ir kepkite iš anksto įkaitintoje orkaitėje (200C) apie 7 min. Patiekalą galima patiekti šiltą arba šaltą.
    Kiti patiekalai su ingredientais: Grybai • Pievagrybiai • Sūris • Graikiški riešutai • Česnakas • Grietinėlė •

    Rekomenduojame žinoti

    Kaip sudaromi grybų pavadinimai (lotyniški)

    Visų grybų, kaip ir kitų organizmų, vardams žymėti mokslinėje literatūroje vartojamas dvinaris (binarinis) būdas. Pavyzdžiui, kiekvienas augalas ar gyvūnas vadinamas dviem

    Baziliko naudojimas ir nauda

    Tai prieskonis dažnai vadinamas karališkuoju. Nepaprastai aromatingas, labai maloniai kvepia, kvapas gerai išsilaiko ir žolę išdžiovinus. Jų yra įvairių rūšių, vienų kvapas

    Nuodingasis pievagrybis

    Nuodingasis pievagrybis išsiskiria balta, paspaudus geltonuojančia, todėl dažniausiai su gelsvomis dėmėmis kepurėle bei itin nemaloniu stipriu kvapu.

    Juodasis beržo grybas

    Juodasis beržo grybas arba Įžulnusis skylenis išsiskiria tuo kad, yra parazituojantis beržų kamienų grybas, paprastai juodos spalvos.

    Bevainikė musmirė

    Bevainikė musmirė išsiskiria savo kepurėlės kraštais, jie visuomet yra išvagoti ryškių vagelių. Grybas turi aiškiai matoma laisvą išnarą.

    Piengrybis paliepis

    Dažniausiai paliepė ir grūzdas yra laikomi tuo pačiu grybu, retas kas juos skiria, tačiau jie skiriasi lakšteliais - paliepės reti, o grūzdo tankūs, bei sultimis - grūzdo ža

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)


Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija