Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Kislusis baravykas - Cyanoboletus pulverulentus

  Valgomi tik jauni

  Šeima: Baravykiniai » Gentis: Baravykas »» Kislusis baravykas išsiskiria mėsinga, žalsvai pilka dažniausiai su rusvu atspalviu kepurėle, paspaudus trama labai greitai keičia spalvą, nusidažo tamsiai mėlyna spalva.

  Kepurėlė: Kepurėlė (5–12 cm skersmens) tvirta ir mėsinga, iš pradžių pusiau apvali, vėliau iškili ir galiausiai plokščia, kraštai dažnai užsilenkę žemyn. Luobelė matinė, aksomiška ir sausa, drėgnu oru šiek tiek lipni. Spalvos kaita: kepurėlė žalsvai pilka arba raudonai rusva, paspaudus nusidažo tamsiai mėlyna spalva.

  Vamzdeliai: Vamzdeliai alyviniai, priaugę prie koto, lengvai atsiskiria nuo kepurėlės.

  Kotas: Kotas 5–10 cm ilgio, pilnaviduris cilindriškas, ties pagrindu smailėjantis ir baigiasi šaknies pavidalo išauga. Kotas raudonai rudas, prie kepurėlės geltonas, su raudonomis dėmelėmis, paviršius grūdėtas ir purus; perlaužus ar paspaudus, kaip ir jautrios poros, greitai nusidažo tamsiai mėlyna spalva.

  Trama (mėsa): Trama kompaktiška, geltonos spalvos, švelnaus kvapo ir maloniai švelnaus (salsvo) skonio. Geltona trama paspaudus ar perpjovus iškart nusidažo tamsiai mėlyna arba juosvai mėlyna spalva.

  Sporos: gelsvos

  Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais, dažniausiai sutinkamas lapuočių ir spygliuočių miškuose, ypač po ąžuolais, paprastaisiais bukais, eglėmis, taip pat parkuose.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: Xerocomus pulverulentus [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Grybas įrašytas į raudonąją knygą.

  Niam niam (vartojimas): Valgomi tik jauni grybai, nors ir menkaverčiai. Senesni kisliojo baravyko vaisiakūniai yra labai kartūs.

  Trečiosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili, kepurėlės apačia vamzdeliai, dažniausia spalva žalsva (spalva nevienoda, iš pradžių pusiau apvali, vėliau iškili ir galiausiai plokščia, kraštai dažnai užsilenkę žemyn,žalsvai pilka arba raudonai rusva), kotas pilnaviduris, plonas (dažniausiai kepurėlės spalvos, su raudonomis dėmėmis, paviršius grūdėtas), perlaužtas keičia spalvą,
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija