Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

    Auksuotoji smulkiažvynė - Cystoderma aureum

    Valgoma

    Šeima: Pievagrybiniai » Gentis: Smulkiažvynė »» Auksuotoji smulkiažvynė išsiskiria geltonos ar auksinės spalvos stambiomis kepurėlėmis bei tokios pat spalvos tik šiek ryškesniu rinkiu.

    Kepurėlė: 6 - 15 cm (kartais net 35 cm ir didesnė) skersmens, aksomiška, smulkiai grūdėta, rusvai geltonos ar rusvai aukso spalvos. Jaunų pusrutuliški su žemyn užlinkusiais kraštais, augant plokštėja, senesnių kartais krašteliai būna banguoti.

    Lakšteliai: jaunų grybų lakšteliai pridengti odišku geltonu grūdėtu apvalkalu, augant apavkalas atsiskiria nuo kepurėlės kraštų. Lakšteliai laisvi, gelsvai rudi, siauri.

    Kotas: 8–20 cm ilgio ir 2–6 cm pločio, į pamatą šiek tiek storėjantis, su plėveliniu geltonu, šiek tamsesniu nei kepurėlės spalva, žiedu, virš kurio balsvas, gelsvas lygus, žemiau jo grūdėtas, žvynuotas, beveik kepurėlės spalvos.

    Trama (mėsa): balta, senesnių gelsvai balta, stora, senesnių grybų kaip ir kotų trama kieta, be ypatingo kvapo, nekarti, perpjovus ar perlaužus pagelsvėja.

    Sporos: rusvos

    Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, pamiškėse, pagrioviuose, parkuose, prie ežerų. Mėgsta smėlėtas, taip pat ir durpingas, žolėtas vietas. Paprastai auga didelėmis grupėmis, dažnai sudaro raganų ratilus.

    Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

    Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


    Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
    ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


    ! Grybo liaudiškas
    ar kitas pavadinimas
    (sinonimas)
    Jūsų pastabos
    apie šį grybą:
    ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
    ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
     
    ! Pažymėkite:


     Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Niam niam (vartojimas): rekomenduojama naudoti tik jaunesnių grybų kepurėles, nes senesnių grybų bei kotų trama yra kieta.

    Ketvirtosios kategorijos grybas

    Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė pusrutuliška, aksominė, kepurėlės lakšteliai nepriaugę prie koto, dažniausia spalva geltona (paprastai su rausvu atspalviu, jaunų pusrutuliški su žemyn užlinkusiais kraštais, augant plokštėja), kotas pilnaviduris, storas (storėjantis, su plėveliniu geltonu, šiek tamsesniu nei kepurėlės spalva, žiedu, prie lakštelių kotas lygus balsvas, žemiau žiedo žvynuotas), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą,
     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Kaip orentuotis miške ir nepasiklysti?

    Kaip orentuotis miške ir nepaklysti? pirmiausia įsidėmėkite vietą kurioje pastatyta transporto priemonė su kuria atvykote. Įsidėmėkite kuriuo keliu atvažiavote ir

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija