Dabar esate » Receptai su grybais »» Prieskoniai grybams

    Imbiero naudojimas ir nauda

    Imbiero naudojimas ir nauda

    Imbieras - tai prieskoninis bei vaistinis augalas, augantis daugiausia Kinijos, Japonijos, Vietnamo, Indijos, Vakarų Afrikos, Argentinos, Brazilijos, Jamaikos srityse.

    Medicinoje bei kulinarijoje vartojama imbiero šaknis, kuri pasižymi gaivinančiu, panašiu į citriną kvapu bei aštriu skoniu.

    Pagal šaknies apdorojimą imbieras skirstomas į baltąjį ir juodąjį.

    • Baltasis imbieras gaunamas išplautas ir nuskustas šaknis džiovinant saulėje. Šaknys balinamos mirkant jas kalkių skiedinyje.
    • Juodasis imbieras - nenuskustos šaknys nuplikinamos verdančiu vandeniu, o po to džiovinamos.

    Geresnis yra baltasis imbieras. Imbiero šaknys turi malonų kvapą ir deginantį skonį. Į prekybą imbieras patenka šakniastiebių gabalų pavidalu ir dažniausiai maltas, miltelių pavidalu. Eterinio aliejaus imbieras turi ne mažiau kaip 1,5%.


    Naudojimas:

    Imbieras naudojamas turbūt visose pasaulio virtuvėse.

    Indijoje gaminami kelių rūšių miltai su džiovintu imbieru. Dažnai maisto gamyboje naudojami aštraus skonio ir aitraus kvapo imbiero milteliai, kuriais gardinami kiaulienos, jūros gėrybių, žuvies, avienos, jautienos bei paukštienos patiekalai.

    Imbiero dedama į įvairius sultinius, sriubas, saldžiarūgščius padažus.

    Imbieras labai plačiai naudojamas konditerijoje: skaninami gėrimai, dedama į įvairiausius konditerinius kepinius, daromi įdarai, saldainiai.

    Geriausiai imbieras dera su: morkomis, vištiena, šokoladu, vaisiais, kumpiu, ledais, melionu, svogūnais, kiauliena, moliūgais, ryžiais, pomidorais.

    Imbieras be galo turtingas vitaminais C, B1, B2, A, jame gausu magnio, fosforo, kalcio, taip pat aptinkama geležies, kalio, natrio ir cinko.

    Maltas imbieras yra intensyvesnio skonio nei šviežias, tad nepadauginkite gardindami patiekalus.


    Imbieras liaudies medicinoje:

    • gerina, skatina virškinimą.
    • malšina žarnyno spazmus.
    • vartojamas nuo pilvo pūtimo.

    Skaityti daugiau »»

    • stiprina imunitetą.
    • normalizuoja kraujo spaudimą.
    • padidina psichikos atsparumą streso atveju.
    • normalizuoja skydliaukės veiklą.
    • tinka nuo pervargimo.
    • suteikia energijos.

    Imbiero rekomenduotina dėti į karštą arbatą ir į karštą vonią.

    Šviežio imbiero antpilą galima gerti ir persišaldžius, nes jis šildo organizmą ir turi antibakterinių savybių. Antpilas ruošiamas iš šaukštelio sukapoto imbiero ir stiklinės verdančio vandens. Po 5 min. nukošiama. Toks antpilas tinkamas skalauti gerklei.

    Džiovintas imbieras taip pat vertingas, nes džiovinto imbiero arbata padeda kai pykina. Šaukštelį džiovinto imbiero miltelių užplikykite stikline verdančio vandens ir išgerkite.

    Pasaulyje tikrasis imbieras yra tarp pačių svarbiausių ir brangiausių prieskonių. Šiandien šis augalas auginamas visuose tropiniuose regionuose ir naudojamas vietinėse tų šalių virtuvėse. Šviežias tikrasis imbieras (taip pat vadinamas žaliuoju imbieru) dabar nesunkiai gaunamas ir Vakarų šalyse.

    Šviežio imbiero šaknis turi būti kieta, glotni ir ant jos neturi būti jokių juodų dėmių ar pelėsių. Šviežias imbieras būna jaunas ir senas. Seną imbierą būtinai reikia nulupti prieš vartojimą, jaunojo lupti nereikia.

    Pagrindinė taisyklė ruošiant imbierą - patiekalo skonis ir aromatas priklausys nuo to, kada jo įdėsite. Jei gaminimo pradžioje, tai aromatas bus silpnesnis, o jei pabaigoje – stipresnis.

    Rekomenduojame žinoti

    Stambioji gijabudė

    Stambioji gijabudė, tai gan pavojingas grybas, atrandamas netgi ir soduose, skiriamasis ženklas gali būti tas, kad šio grybo lakšteliai yra visuomet rožinio atspalvio, pagal

    Apkepai, plokštainiai, pudingai

    Apkepas - paprastai orkaitėje kepamas kepinys, iš varškės, kruopų, daržovių su įvairiausiais priedais. Gali būti tiek saldus tiek ir nesaldus. Skaniausias karštas..

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija