Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

    Pilkšvagelsvė ūmėdė - Russula fellea

    Nevalgoma

    Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Ūmėdė »» Pilkšvagelsvė ūmėdė išsiskiria gelsvos, kartais ir itin ryškios spalvos su pilkšvu atspalviu mėsinga kepurėle su gelsvais lakšteliais bei išskirtiniu kvapu - silkės kvapu.

    Kepurėlė: 3-8 cm skersmens, mėsinga, jaunų pusrutuliška ar pusiau apvali, augant plokštėja, senesnių dažnai viduryje įdubusi, tačiau retai bet gali būti ir su nežymiu buku gūbreliu, matinė, luobelė lupasi tik iš kraštų, centre priaugusi. Drėgnu oru gleivėta. Spalva įvairuoja nuo šiaudų, geltonai ochrinės, rudai medaus iki plytiškai ochrinės spalvos, dažnai pilkšvo atspalvio, pakraštėliai dažniausiai šviesesni, užlinkę žemyn, senesnių silpnai skiautėtai vagoti.

    Lakšteliai: jaunų blyškūs, augant geltonėja, tankūs, siauri, su lakšteliukais (šakoti), priaugtiniai.

    Kotas: 3-6 cm aukščio ir 1-2 cm storio, į pagrindą storėjantis, jaunas pilnaviduris, kietas, vėliau purus, korėtas, baltas, bet augant greitai pagelsvėja iki kepurėlės spalvos.

    Trama (mėsa): jaunų balšva, augant gelsvėja, kieta, stangri. Iš pradžių obuolių, vėliau nemalonaus puvėsių, silkės kvapo, kartaus bei labai aštraus skonio.

    Sporos: baltos

    Augimas: Auga rugpjūčio - lapkričio mėnesiais, tiek pavieniui, tiek ir nedidelėmis grupelėmis, lapuočių, spygliuočių miškuose, mėgsta buko ir ąžuolo kaimynystę.

    Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

    Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


    Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
    ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


    ! Grybo liaudiškas
    ar kitas pavadinimas
    (sinonimas)
    Jūsų pastabos
    apie šį grybą:
    ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
    ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
     
    ! Pažymėkite:


     Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Grybas įrašytas į raudonąją knygą.

    Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė pusrutuliška, Matinė, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva gelsva (spalva nevienoda, augant plokštėja, senesnių dažnai viduryje įdubusi, luobelė lupasi tik iš kraštų. Spalva įvairuoja nuo šiaudų, geltonai ochrinės, rudai medaus iki plytiškai ochrinės spalvos, dažnai pilkšvo atspalvio.), kepurėlė lupasi, kotas pilnaviduris (kietas, baltas, augant kotas porėja ir gelsvėja iki kepurėlės spalvos.),
    Panašūs grybai:
    Valgomi grybai Geltonviršė ūmėdė - Russula ochroleuca
     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Pirmoji pagalba įkandus gyvatei

    Lietuvoje pasitaiko tik viena nuodingų gyvačių rūšis – angis. Jų buveines galima aptikti lapuočių miškuose, drėgnose, pelkėtose vietose

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija