Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Pilkalakštė plaušabudė - Inocybe geophylla

  Nuodinga

  Šeima: Nuosėdiniai » Gentis: Plaušabudė »» Pilkalakštė plaušabudė tai gan mažas, smulkus, baltas arba pilkai baltas, plaušuota kepurėle grybukas, paprastai augantis drėgnesnėse vietovėse.

  Kepurėlė: 1-3 cm skersmens, jaunų grybų varpelio formos, kūgiška, senesnių paplokščia, su ryškiu gūbreliu, plaušuota. Spalva įvairuoja nuo baltos, pilkos iki pilkai gelsvos.

  Lakšteliai: pilki, pilkai rudi, pakraščiai išmarginti baltais taškeliais, priaugtiniai.

  Kotas: 3-7 cm ilgio ir 0,3-0,9 cm storio, plaušuotas, kepurėlės spalvos, vienodo storumo arba į pagrindą šiek tiek storėjantis, dažnai nuaauga kreivai, pilnaviduris, trapus.

  Trama (mėsa): balta, plona, nemalonaus kvapo ir skonio.

  Sporos: rudos.

  Augimas: Auga liepos – spalio mėnesiais, miškuose, parkuose, soduose. Auga tiek pavieniui, tiek ir grupelėmis, mėgsta žolėtas vietas.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Yra keletas porūšių (varietetai), augančių vienas šalia kito, besiskiriančių tik kepurėlės spalva: var. violacea Pat. - kepurėlė ir kotas violetinės, melsvai violetinės spalvos. Lietuvoje dažna ir var. lateritia Weinm. - kepurėlė ir kotas rusvai rausvos spalvos. Lietuvoje reta. Ir abu porūšiai taip pat yra nuodingi.

  Pilkalakštės plaušabudės porūšis | Inocybe geophylla var. violacea Pat.  Pilkalakštės plaušabudės porūšis | Inocybe geophylla var. lateritia Weinm.  

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė varpelio formos, plaušuota, kepurėlės priaugę prie koto, dažniausia spalva balta (spalva nevienoda, augant kepurėlė plokštėja, su ryškiu gūbreliu. Spalva įvairuoja nuo baltos, pilkos iki pilkai gelsvos.), kotas pilnaviduris, plonas (į pagrindą kotas storėjantis, plaušuotas, kepurėlės spalvos, trapus.),
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba susižeidus

  Reikia žinoti, kad pagrindinės priemonės susižeidus yra tvarsčiai ir šaltis - ledas ar šalti kompresai. Pasirenkant tvarstį svarbu, kad jis būtų šiek tiek didesnis nei

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija