Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

    Nuodingasis nuosėdis - Cortinarius orellanus

    Mirtinai nuodinga

    Šeima: Nuosėdiniai » Gentis: Nuosėdis »» Nuodingasis nuosėdis išsiskiria paprastai oranžiškai ruda, plaušuota kepurėle, kurios lakšteliai taip pat oranžiško atspalvio, itin reti ir trapūs.

    Kepurėlė: 3-9 cm skersmens, iš pradžių iškili, vėliau išplatėjusi, su plačiu gūbreliu, oranžiškai ruda, rausvai ruda, seneni grybai gali būti ir pilko atspalvio, smulkiai plaušuota ar net žvynuota. Senesnių grybų kepurėlės kraštai dažnai sutrūkinėję bei aptrupėję.

    Lakšteliai: iš pradžių blyškiai oranžiškai geltoni, vėliau oranžiškai rausvai rudi, stori ir platūs, reti, trapūs, sujungti lakšteliukais, priaugtiniai.

    Kotas: 4-9 cm ilgio, 0,5–1,5 cm storio, lygus ir pilnaviduris, cilindriškas, ties pagrindu dažnai šiek tiek smailėjantis, gelsvai rudas ar rausvai rudas, plaušuotas.

    Trama (mėsa): gelsva, nemalonaus kvapo.

    Sporos: gelsvos.

    Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, lapuočių miškuose, mėgsta ąžuolų bei beržų kaimynystę, rečiau bet aptinkamas ir pušynuose. Mėgsta smėlingą rūgštų dirvožemį.

    Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

    Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


    Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
    ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


    ! Grybo liaudiškas
    ar kitas pavadinimas
    (sinonimas)
    Jūsų pastabos
    apie šį grybą:
    ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
    ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
     
    ! Pažymėkite:


     Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


      Tai labai klastingas bei labai nuodingas grybas. 80 kg sveriančiam žmogui 300 g šio grybo yra mirtina dozė. Nuodas orelaninas dar pavojingesnis nei faloidinas, jo veikimas pasireiškia pavėluotai, ne anksčiau kaip po 3 dienų, o dažnai po kelių savaičių ar net kelių mėnesių po organizmo apsinuodijimo.

    Apsinuodijus nuodinguoju nuosėdžiu sutrinka inkstų, kepenų veikla, kankina troškulys, džiūsta gerklė, lūpos, ima skaudėti žarnyną, galūnes.

    Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili su kauburėliu, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva oranžinė (spalva nevienoda, iš pradžių kepurėlė iškili, vėliau išplatėjusi, su plačiu gūbreliu; spalva oranžiškai ruda, rausvai ruda, senenesni gali turėti pilką atspalvį), kotas pilnaviduris, plonas (smailėjantis į apačią, plaušuotas),
     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Pirmoji pagalba susidūrus su žaibu

    Paprastai patyrus žaibo smūgį, ant nukentėjusiojo kūno matyti melsvos spalvos medžio pavidalo raizginys. Nukentėjusysis visais atvejais praranda samonę

    Pirmoji pagalba įsisiurbus erkei

    Greitas įsisiurbusių erkių pašalinimas labai svarbus Laimo ligos profilaktikai, nes šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai perduodami žmogui tada, kai erkė

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija