Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

    Melsvažalė gleiviabudė - Stropharia aeruginosa

    Nevalgoma

    Šeima: Gleiviabudiniai » Gentis: Gleiviabudė »» Melsvažalė gleiviabudė išsiskiria žaliai mėlyna kepurėle bei stipriai plaušuotu ar žvynuotu keprėlės spalvos kotu, kuris turi laisvai nukrentantį žiedą.

    Kepurėlė: 3-8 cm. skersmens, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu. Luobelė būdingos melsvai žalios arba vario žalumos spalvos, kraštai šiek tiek tamsesni, senesnių grybų kartais gali būti ir šviesesni, vidurys gelsvo atspalvio. Kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis, vidurį paprastai būna platus žemas gūbrelis. Luobelė lygi, lipni, lengvai nusilupa, drėgname ore gleivėta, sausame - blizganti, luobelė gan stora.

    Lakšteliai: tankūs, jaunų grybų pilkai melsvi, subrendusių violetiškai rudi arba šokoladiniai, kartais purpuriškai rudos spalvos.

    Kotas: 5-10 sm. ilgio ir 0,5-1,5 cm. storio, paprastai kepurėlės spalvos, tuščiaviduris, taip pat gleivėtas, su gležnu rinkiu, apatinė dalis su balkšvais žvyneliais. Rinkis kartais nukrentantis, tad jo gali ir nebūti senesniuose grybuose.

    Trama (mėsa): plona, balkšva, silpno krienų kvapo ir skonio. Perpiovus - gelsta.

    Sporos: rudai violetinės.

    Augimas: Auga rugpjūčio - lapkričio mėn. lapuočių ir spygliuočių miškuose, taip pat randamas parkuose, soduose, pievose, dažnai atrandamas ant supuvusios medienos ar sutręšusių augalinių atliekų, dažniausiai mažomis grypelėmis. Lietuvoje dažnai randamas, bet nerenkamas.

    Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

    Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


    Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
    ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


    ! Grybo liaudiškas
    ar kitas pavadinimas
    (sinonimas)
    Jūsų pastabos
    apie šį grybą:
    ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
    ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
     
    ! Pažymėkite:


     Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Niam niam (vartojimas): Gleiviabudė melsvažalė, nors ir menkavertė, tačiau ankščiau buvo priskiriama prie valgomų grybų, tačiau ir tuomet šiuos grybus retai kas rinko, matyt atgrasė grybo išvaizda.

    Šiuo metu šio grybo maistine verte suabejota ir jis yra priskiriamas prie nevalgomų ar net silpnai nuodingų grybų.

    Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili su kauburėliu, kepurėlės lakšteliai , dažniausia spalva žalsva (spalva nevienoda, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu; melsvai žalios arba vario žalumos spalvos; kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis), kepurėlė lupasi, kotas tuščiaviduris, plonas (kepurėlės spalvos; apatinė dalis su balkšvais žvyneliais), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą.
     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

    Rekomenduojame žinoti

    Pirmoji pagalba įsisiurbus erkei

    Greitas įsisiurbusių erkių pašalinimas labai svarbus Laimo ligos profilaktikai, nes šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai perduodami žmogui tada, kai erkė

    Simptomai apsinuodijus grybais

    Dažniausiai apsinuodijus grybais simptomai atsiranda ne iš karto, todėl dažnai neskubama kreiptis į gydytoją, O tai gali būti lemtinga klaida, deja kartais nebeištaisoma

Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija