Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Melsvažalė gleiviabudė - Stropharia aeruginosa

  Nevalgoma

  Šeima: Gleiviabudiniai » Gentis: Gleiviabudė »» Melsvažalė gleiviabudė išsiskiria žaliai mėlyna kepurėle bei stipriai plaušuotu ar žvynuotu keprėlės spalvos kotu, kuris turi laisvai nukrentantį žiedą.

  Kepurėlė: 3-8 cm. skersmens, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu. Luobelė būdingos melsvai žalios arba vario žalumos spalvos, kraštai šiek tiek tamsesni, senesnių grybų kartais gali būti ir šviesesni, vidurys gelsvo atspalvio. Kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis, vidurį paprastai būna platus žemas gūbrelis. Luobelė lygi, lipni, lengvai nusilupa, drėgname ore gleivėta, sausame - blizganti, luobelė gan stora.

  Lakšteliai: tankūs, jaunų grybų pilkai melsvi, subrendusių violetiškai rudi arba šokoladiniai, kartais purpuriškai rudos spalvos.

  Kotas: 5-10 sm. ilgio ir 0,5-1,5 cm. storio, paprastai kepurėlės spalvos, tuščiaviduris, taip pat gleivėtas, su gležnu rinkiu, apatinė dalis su balkšvais žvyneliais. Rinkis kartais nukrentantis, tad jo gali ir nebūti senesniuose grybuose.

  Trama (mėsa): plona, balkšva, silpno krienų kvapo ir skonio. Perpiovus - gelsta.

  Sporos: rudai violetinės.

  Augimas: Auga rugpjūčio - lapkričio mėn. lapuočių ir spygliuočių miškuose, taip pat randamas parkuose, soduose, pievose, dažnai atrandamas ant supuvusios medienos ar sutręšusių augalinių atliekų, dažniausiai mažomis grypelėmis. Lietuvoje dažnai randamas, bet nerenkamas.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Gleiviabudė melsvažalė, nors ir menkavertė, tačiau ankščiau buvo priskiriama prie valgomų grybų, tačiau ir tuomet šiuos grybus retai kas rinko, matyt atgrasė grybo išvaizda.

  Šiuo metu šio grybo maistine verte suabejota ir jis yra priskiriamas prie nevalgomų ar net silpnai nuodingų grybų.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili su kauburėliu, kepurėlės lakšteliai , dažniausia spalva žalsva (spalva nevienoda, jaunų grybų varpelio pavidalo, vėliau iškili arba paplokščia, kartais su gūbreliu; melsvai žalios arba vario žalumos spalvos; kepurėlės krastai dažnai su apvalkalo leikanomis), kepurėlė lupasi, kotas tuščiaviduris, plonas (kepurėlės spalvos; apatinė dalis su balkšvais žvyneliais), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kas turėtų būti vaistinėlėse?

  Kadangi dažniausiai grybauti vykstam su automobiliu, tad vaistinėlė galima sakyt, praktiškai visuomet po ranka. Nes kiekvienas žmogus privalo mokėti suteikti pirmąją pagalbą

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija