WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Grįžti atgal >>>>


Grįžti atgal

 »» Virtuvės subtilybės »» Skanaus maisto paslaptys, subtilybės


Arbatos paruošimo būdas - Arbata – vienas iš labiausiai paplitusių gėrimų pasaulyje. Ją geria ir turtingi, ir vargšai, musulmonai, krikščionys, induistai... Pagal legendą pirmą kartą ji 2737 m. pr. Kr. išvirta Kinijoje, taigi turi senas ruošimo tradicijas. Tik geros kokybės ir gerai išlaikyta arbata bus kvapni ir skani, todėl ją reikia laikyti tamsioje ir sausoje vietoje, kur nėra pašalinių kvapų. Arbatžolės supilamos į sandarų stiklinį indą. Juodąją arbatą reikėtų laikyti ne ilgiau kaip 2 metus nuo pagaminimo datos, žalioji arbata laikoma trumpiau, nes trumpesnį laiką ji išlaiko visas gerąsias savo savybes. Aromatizuotos arbatos laikomos trumpiausiai – keletą mėnesių, nes į jas dedama įvairių priedų. Svečių reikėtų pasiteirauti, kokios arbatos jie pageidautų. Dažniausiai pasiūloma juodosios, žaliosios, vaisių arbatos. Lankytojai turėtų suprasti, kad atėjo ne į restoraną, ir neturėtų reikalauti kokios nors ypatingos arbatos, pavyzdžiui, iš chrizantemų ar baltųjų bijūnų žiedlapių.

Arbatai naudojamas minkštas, geriausiai filtruotas vanduo, užvirinamas iki antros virimo temperatūros (pirmoji – kai vanduo pradeda drumstis, nes oro pūslelės atitrūksta nuo indo dugno, antroji – kai oro pūslelės staigia pakyla į viršų – pasirodo burbuliukai, vanduo pabąla, šis etapas dar vadinamas „baltuoju virimu“, trečioji – vanduo pradeda kunkuliuoti: didelės oro pūslelės sproginėja). Tokia arbata būna kvapnesnė.

Paskutiniu etapu vanduo netenka daug deguonies ir tampa „negyvas“. Juodoji arbata pašildytame arbatinuke užplikoma ką tik užvirusiu vandeniu. Ruošiant žaliąją arbatą reikia dar šiek tiek palaukti, nes kai kurie vitaminai, esantys šioje arbatoje, užpilus verdančiu vandeniu, skyla. Pirmas vanduo visada nupilamas. Tos pačios arbatžolės plikomos antrą kartą, kad arbatos skonis būtų subtilesnis. Užplikius arbata palaikoma 3–5 min. Arbatžolių negalima palikti vandenyje, nes jos pasidarys karčios.

Gerai paruošta arbata turi būti kvapni ir skaidri. Kaip paruošti arbatą, kad ji nebūtų tik šiek tiek nuspalvintas skystis? Siūlomos tokios proporcijos: 1 arbatinis šaukštelis arbatžolių 1 stiklinei vandens ir dar papildomai 1 šaukštelis „arbatinukui“, neatsižvelgiant į jo talpą. Jei arbatinukas yra 1 l talpos (4–5 stiklinės), reikia įberti 5 arbatinius šaukštelius arbatžolių. Kad arbata neišsilietų, arbatinukas neturi būti pilnas. Į puodelius arbatos pilama tiek, kad iki puodelio krašto liktų 1 cm.

Arbata patiekiama 200–250 ml talpos puodeliuose su lėkštelėmis. Puodelio ąselė pasukta į dešinę, šaukštelis dedamas ant lėkštelės lygiagrečiai su puoduko ąsele.

Dažniausiai įmonėse lankytojams arbata yra patiekiama vienkartiniais pakeliais. Tai dažniausiai šiuolaikiniame pasaulyje naudojamas arbatos ruošimo būdas, nes yra paprastas ir patogus. Bet į pakelius pakliuvusios dulkės ir pakelių gamybai naudojamas popierius sugadina arbatos skonį. Daugelyje pakelių arbatžolės yra smulkintos, o tai ištraukia aromatingus aliejus.

Kol arbata pritraukiama, jos maišyti nerekomenduojama. Taip pat ir spausti paskutinių lašų iš arbatos maišelių, nes tai įtakos arbatos stiprumui neturi, taip tik ištraukiama tanino rūgštis, galinti sugadinti skonį. Arbatos į tą patį puodelį pakartotinai nepilama, nes ant jo sienelių lieka apnašų.

Arbatai ruošti netinka naudoti antrą kartą užvirintą vandenį. Taip paruošta arbata ar kava bus prasto skonio.

Atsiminkite: arbata (ar kava) bus daug skanesnė, jei ją pateiksite su šypsena!


  Daugiau »» Viskas apie arbatą - skanios arbatos receptai


 Taisyti / Papildyti » 













DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai