Kaip saugotis nuo žaibo?
Kaip saugotis nuo žaibo? Jeigu audra užklupo miške, ar tiesiog lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų
Valgoma, bet deginančio, aštraus skonio
Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Dažnai randamas rudas ar rausvai rudas nedidelis grybas, kurio kepurėlė dažniausiai su nedideliu kauburėliu, išskiriantis karčias baltas sultis.
Kepurėlė: 3-10 cm. skersmens, iš pradžių varpeliška, vėliau paplokščia ir galiausiai piltuvėliška, beveik visada su aiškiai matomu smailiu gūbreliu, tačiau labai seni grybai dažniausia piltuvėliški arba paplokšti. Kraštai siauri ir ilgą laiką būna užsilenkę žemyn. Luobelė rausvai ruda, kraštuose šiek tiek šviesesnė, lygi padengta lengvomis dulkelėmis, tačiau drėgnu oru blizganti ir lipni.
Lakšteliai: tankūs siauri, jaunų blyškiai gelsvi, vėliai kreminiai arba rausvai rudi, tačiau švisesni nei kepurėlė, kotu šiek tiek nuaugę žemyn.
Kotas: 5-8 cm. ilgio kepurėlės spalvos cilindriškas, palyginti ilgas, švisesnės spalvos nei kepurėlė, prie pagrindo apžėlęs balsvais pūkeliais. Iš pradžių pilnaviduris, vėliau tuščiaviduris.
Trama (mėsa): senesnių grybų dažnai trapi, sakų kvapo bei gan aštraus skonio. Vandeningos, gausiai išsiskiriančios pieniškos sultys taip pat labai aštraus skonio, šviesiai rausvai rudos spalvos.
Sporos: baltos.
Augimas: Auga birželio - spalio mėnesiais, dažniausiai randamas spygliuočių miškuose po pušimis, bet auga ir lapuočių bei mišriuose miškuose.
Dažnas grybas Lietuvos miškuose.
Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.
Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!
Niam niam (vartojimas): Nors grybas yra valgomas, tačiau dėl deginančio aštraus skonio retas grybautojas jį renka (prieš vartojimą reikia išmirkyti).
DĖMESIO: vienas mažytis grybas, aštraus deginančio skonio, gali pagadinti visą grybų puodą.
Mums parašė internautas: Virti sūriame vandenyje, penkis kartus pakeičiant vandenį. Kai kuriose šalyse priskiriamas prie nuodingų grybų.
P a s i d a l i n o internautė (as): Aš nuverdu keturis kartus, o jei mirkau per naktį, tai pakanka ir 3 kartų. Tada sūdau.
P a s i d a l i n o internautė (as): Suvalkiečiai zanavykai renka šį grybą rauginimui. Renkamos tik kepurėlės, nuvirinamos keletą kartų pakeičiant vandenį, po to slegiamos įdedant šiek tiek druskos, pipirų, krapų, česnakų. Išrauginti grybai sumaišomi su grietine, įdedama šiek tiek smulkiai pjaustyto svogūno, prieskonių.Valgoma su karštomis bulvėmis. Grybo kartumas suteikia patiekalui savotiško skonio.
Ketvirtosios kategorijos grybas
Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili su kauburėliu, kepurėlės lakšteliai nusileidžiantys kotu, dažniausia spalva ruda (kraštai užsilenkę žemyn, rausvai ruda), kotas pilnaviduris, plonas (senesnių grybų tuščiaviduriai, švisesnės spalvos nei kepurėlė), išskiria sultis. Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)Kaip saugotis nuo žaibo?Kaip saugotis nuo žaibo? Jeigu audra užklupo miške, ar tiesiog lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų | Grybų Rauginimas :: Grybų atsargų ruošimas rauginantGrybų atsargų ruošimas: Rauginimas - rauginti galima visų rūšių grybus, bet tik jaunus ir be kotų. Ypač tinka rauginimui rudmėsės, voveraitės, jauni kazlėkai, lepšės | Grybų Sūdymas :: Grybų atsargų ruošimas sūdantGrybų atsargų ruošimas: Sūdymas - sūdyti galima visus grybus, tik rekomenduojama kiekvieną rūšį atskirai ir laikyti 6-8°C temperatūros patalpoje |
Daugumoje namų, virtuvinis kombainas gali labai pasitarnauti. Jis taupo laiką ir palengvina aibę užduočių. Nuo daržovių pjaustymo iki tešlos užmaišymo - tai universalus
Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu
Sėjos kalendorius yra sudarytas pagal mėnulio, o ne saulės kalendorių, kuriuo naudojamės visi. Tai reiškia, kad mėnuo turi 29, o ne 30 ar 31 dieną ir trunka nuo pilnaties
Svarstant automobilio įsigijimo finansavimo galimybes, vienas iš variantų yra imti paskolą automobiliui. Paskola automobiliui yra finansavimo rūšis, kai paskolos gavėjas iš
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2025 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!