TOP meniu » Receptainė » Receptai pagal tipą » Receptai pagal ingredientą » Grybai žiemai » Prieskoniai grybams
     Dabar esate »» Receptainė

    Rekomenduojame žinoti

    Valgomasis briedžiukas

    Valgomasis briedžiukas išsiskiria geltonai ruda arba ruda, tuščiavidure, gana giliai išakyta kompuotomis duobutėmis kepurėle, kuri netgi primena bičių korį.

    Garstyčių naudojimas ir nauda

    Tai vienas seniausių prieskonių. Garstyčios Kinijoje buvo žinomos dar prieš 3000 metų. Senovės Romoje ir Graikijoje garstyčių grūdeliai buvo aukojami dievams, vėliau, IX a.,

    Geltonviršė ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Geltonviršė ūmėdė išsiskiria gelsva arba gelsvai pilka kepurėle, pagrinde spygliuočių miškų grybas.

    5 grybų panaudojimo būdai

    Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

    Šiurkščioji žvynabudė

    Šiurkščioji žvynabudė išsiskiria savo savybe raudonuoti, perpjovus ar perlaužus tiek kepurėlę tiek kotą, trama ryškiai paraudonuoja.

    Kazlėkas pelkinis

    Pelkinis kazlėkas tai gležnus, nemėsingas, 5–6 cm skersmens kepurėle su kauburėliu, gelsvos arba pilkai gelsvos spalvos gleivėtas grybas.

    Skroblyninis raudonviršis

    Skroblyninis raudonviršis išsiskiria matine ruda arba pilkai ruda kepurėle, kuri augant dažniausiai susiraukšlėja, labai retai suskeldėja, plaušuotu kotu.

    Auksiškoji ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Auksiškoji ūmėdė išsiskiria aukso geltonumo kepurėle ir dažnuosiai atrandama pušynuose šalia beržų ar juodalksnio.

    Raudonžvynis nuosėdis

    Raudonžvynis nuosėdis išsiskiria, iškiliai išgaubta, dažniausiai raudonai ruda su geltonai raudonais plaušeliais ar žvyneliais bei tokiu pat žvynuotu raudonai rudu kotu. Gry

    Drūtgalė tauriabudė

    Drūtgalė tauriabudė išsiskiria paprastai su gūbreliu pilkai ruda kepurėle ir į apačią balsvu ir aiškiai gumbiškai sustorėjusiu kotu.

    Krūmiškoji plempė

    Krūmiškoji plempė išsiskiria visų pirma tuo, kad dygsta kupstais ir rudai rusvi arba kūno spalvos grybai būna tiesiog suaugę rudai rusvais kotais.

    Margoji musmirė

    Gan pavojingas grybas, nors nesunkiai atpažįstamas, turi baltais žvyneliais apšepusią kepurėlę, kotas su žiedu bei gumbiškai sustorėjusia išnara.

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)


Sodo prekės patogiems darbams

Priežiūra sode reikalauja daug kasdienio darbo. Norint sukurti jaukų ir puošnų sodą, tenka įdėti nemažai pastangų ir laiko, bet ilgainiui viskas atsiperka nuostabiu

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija