WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Receptų katalogas :: Receptainė


Virtuvės subtilybės - ką vertėtų žinoti apie maistą?

 »» Virtuvės subtilybės


Kartais po sunkių darbų norisi stverti šaukštą į rankas ir, sočiai pavalgius ir vėl pajutus energijos antplūdį, imtis lengvesnių darbų ar tiesiog aktyviai pailsėti - pasivaikščioti, pasportuoti, pakeliauti ir pan. Tačiau ne visada tai pavyksta - tos lauktos energijos taip ir neatsiranda. Tada imame kaltinti save glebumu ir net nepagalvojame, kad dėl šios “negalios” gali būti kaltas maistas. Deja, kai kurios “nuostatos”, perimtos iš tėvų ar nusižiūrėtos iš draugų, nors ir neatitinka tikrovės, yra tapusios norma...

I mitas - Cukrus didina energiją - maistas, pavyzdžiui, sausainiai, saldainiai ar saldūs desertai, kuriuos gaminant vartojamas paprastas cukrus, sukelia staigų cukraus kiekio padidėjimą kraujyje, todėl laikinai pajuntamas energijos antplūdis. Bet po pradinio padidėjimo jis greitai sumažėja ir gali ištikti energijos krizė.

II mitas - Kofeinas labiau žalingas nei naudingas - JAV atliktų tyrimų duomenimis, viename kavos puodelyje esantis kofeinas padidina energiją 6 valandoms. Jis taip pat pagerina sportinį aktyvumą ir padidina nuskausminamąjį aspirino poveikį. Taigi kavą gerkite, bet saikingai. Per didelis kofeino vartojimas gali sukelti blogą mineralinių medžiagų pasisavinimą, nemigą ir nuovargį.

III mitas - Vandens reikia gerti, kai pajuntate troškulį - dažniausiai troškulys yra pirmasis skysčių organizme trūkumo požymis. Norint pagerinti aktyvumą, vandens reikia gerti prieš atsirandant troškuliui. Vidutiniškai aktyviam žmogui reikia išgerti mažiausiai 6-8 stiklines vandens per dieną. Jei esate labai aktyvus ar bandote numesti svorio, reikia gerti dar daugiau.

IV mitas - Energijos niekada nebus per daug - energijos šaltiniais, pavyzdžiui, angliavandeniais, kaip ir kitu maistu, negalima piktnaudžiauti. Svarbiausiuose energetiniuose prieduose yra nuo 200 iki 300 kalorijų ir nuo 10 iki 30 proc. riebalų. Aktyviam žmogui tai normali reikalingų angliavandenių, baltymų ir riebalų - medžiagų, kurios aprūpina energija - dozė. Bet nereikia jų vartoti kaip mažai kaloringo maisto pakaitalo. Vartokite šių priedų, kai reikia pasitaisyti ir pagerinti fizinį aktyvumą, bet nepiktnaudžiaukite.


 Taisyti / Papildyti » 

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai