WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Receptų katalogas :: Receptainė


Virtuvės subtilybės - ką vertėtų žinoti apie maistą?

 »» Virtuvės subtilybės


Diskusijos apie arbatpinigius, turbut niekad nepraras savo aktualumo. Lankantis bare, restorane ar viešbutyje, naudojantis taksi paslaugomis – visur susiduriama su neprivalomu mokesčiu už teikiamas paslaugas.

Puslapiai: 1 | 2 | 3

<<<< 3 >>>>

Italijos restoranuose galimi du variantai: arbatpinigiai už aptarnaujančio personalo pastangas bus įskaičiuoti į sąskaitą arba jūs turėsite jų palikti patys. Abiem variantams galioja ta pati taisyklė – vertėtų palikti 10 proc. nuo sąskaitos. Tada į jus niekas nežiūrės kreivai. Kitose vietose arbatpinigių palikti nereikia, nebent norėtumėte įrodyti savo dosnumą ir dėkingumą.

JAV ir Kanada arbatpinigių atžvilgiu aptarnaujančiam personalui yra tikrai rojus: čia bonusas už malonų aptarnavimą didžiausias. Blogiausiu atveju vertėtų palikti 10 proc. nuo sąskaitos, o brangesniuose restoranuose ši suma gali siekti ir 25 proc. Baruose vertėtų papildomai palikti 2-3 dolerius, o taksi vairuotojams pridėti papildomai 15 proc.

Rytinėje Europoje situacija kur kas palankesnė turistų piniginėms: restoranuose užteks palikti 10 proc. nuo sąskaitos. Taksi ar baruose palikti arbatpinigių niekas neįpareigoja, taip pat arbatpinigių nesitiki sulaukti ir gidas.

Važiuojant į Egiptą teks apsišarvuoti kantrybe ir pasirūpinti storesne pinigine: čia žmonės įpratę už kiekvieną, net ir menkiausią paslaugą gauti arbatpinigių. Nevertėtų žiopsoti, nes kiekvienas čia bando užsidirbti iš turistų – egiptiečiai išties apsukrūs. Iš užsieniečio stengiamasi išpešti tiek naudos kiek įmanoma: dažnai tenka mokėti ir du kartus. Patarnavimas ar pagalba čia įvertinama „bakšiš“, kuris sudaro 5-15 proc. Viešbučiuose aptarnavimas įskaičiuotas į sąskaitą, tačiau vertėtų palikti dar 5 proc. Prieš įsėdant į taksi vertėtų iš anksto susitarti su vairuotoju dėl kelionės kainos – kitaip suma jus gali netikėtai nustebinti. Nors europiečių kultūroje dosnumo demonstravimas laikomas teigiamu ženklu, kai kuriose kituose kontinentuose jo demonstruoti nevertėtų.

Australijoje ir Naujoje Zelandijoje arbatpinigių etiketas radikaliai skiriasi nuo anksčiau aptartų šalių: kas kitur priimtina, t.y. arbatpinigiai, čia laikoma įžeidimu. Logika paprasta: palikdami arbatpinigių, aptarnaujančiam personalui jūs duodate suprasti, kad jis uždirba nepakankamai, todėl papildomas „bonusas“ čia traktuojamas labai neigiamai. Tačiau kai kuriose vietose, pvz. Auksinėje Pakrantėje ši tradicija jau baigia prigyti. Keliaujant po šias šalis nevertėtų sukti galvos dėl arbatpinigių palikimo viešbučio darbuotojams ar gidams, tačiau važiuojant taksi galima pasakyti vairuotojui, kad jis sau pasilaikytų grąžą.

Štai atėjo laikas ir norintiems keliauti į Japoniją: nors už bilietą sumokėsite nemažai, išvis neteks rūpintis dėl arbatpinigių. Kaip ir Australijoje bei Naujojoje Zelandijoje, sąskaitos apvalinimas, grąžos palikimas ar kitoks „bonusas“ nuo sąskaitos gali būti įžeidžiantis.


 Taisyti / Papildyti » 

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai