WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Receptų katalogas :: Receptainė


Virtuvės subtilybės - ką vertėtų žinoti apie maistą?

 »» Virtuvės subtilybės


Diskusijos apie arbatpinigius, turbut niekad nepraras savo aktualumo. Lankantis bare, restorane ar viešbutyje, naudojantis taksi paslaugomis – visur susiduriama su neprivalomu mokesčiu už teikiamas paslaugas.

Puslapiai: 1 | 2 | 3

<<<< 2 >>>>

Dažnai vykstant atstogauti į svečią šalį, ypač egzotinę, esame mažai susipažinę su jos kultūra, tačiau visur egzistuoja normos, net ir kiek reikėtų palikti arbatpinigių. Kas gali būti priimtina vienoje šalyje, kitoje gali įžeisti ar pažeminti žmones.

Kaip pavyzdį galima pasitelkti britus: tik kas ketvirtas keliaujantis žino, kada reikia palikti arbatpinigių ir kokią sumą palikti. Apie pusė britų turistų nekvaršina sau galvos ir palieka visur vienodai arbatpinigių ir nesvarbu, kurioje šalyje jie lankosi. Anot atliktos apklausos, dažniausiai britai nelinkę palikti arbatpinigių gidams ir turistinių kelionių biuro darbuotojams. Patys britai laiko save šykščiais turistais: du iš penkių žmonių mano, jog Britų salos gyventojai keliaudami yra ne tokie dosnūs kaip kiti europiečiai.

Kelionėje komfortas dažnai priklauso nuo jus supančio aptarnaujančio personalo. Norėdami išvengti nemalonių situacijų paliekant arbatpinigius, prieš išvažiuodami pasirūpinkite smulkesniais pinigų banknotais piniginėje: tai kur kas palengvins jums užduotį. Prieš kelionę vertėtų taip pat pasidomėti toje šalyje vyraujančiais papročiais: Didžiojoje Britanijoje įprasta palikti 10 proc. nuo sąskaitos, tačiau Japonijoje arbatpinigiai laikomi tikru įžeidimu.

Atliktų tyrimų duomenys byloja, jog labiausiai nuskriausti arbatpinigių atžvilgiu lieka gidai, turistinių kelionių darbuotojai, gultus pliaže ar viešbučio terasoje išnuomojantis personalas, viešbučio administratoriai, taksistai ir barmenai – jiems turistai nenoriai palieka arbatpinigių.

Tam, kad keliaudami neapsiriktumėte ir išvengtumėte nemalonių situacijų, susipažinkite su kai kurių šalių arbatpinigių etiketu.

Ispanijoje patys gyventojai arbatpinigių palikimą prilygina kyšininkavimui, bet iš turistų jų tikisi sulaukti: viešbučiuose, restoranuose ir baruose vertėtų palikti apie 5-10 proc. bonusą, o taksi: 10-15 proc.

Keliaujant po Portugaliją vertėtų žinoti, jog restoranuose arbatpinigiai jau bus įskaičiuoti į sąskaitą, tačiau reiktų palikti šiek tiek smulkių: 1proc. nuo sąskaitos. Tuo tarpu baruose ir taksi vertėtų sumą suapvalinti į viršų, o viešbučiuose palikti apie 5-30 proc. nuo sumos.

Prancūzijos viešbučiuose ir restoranuose irgi nereikės rūpintis arbatpinigiais: jie įskaičiuoti į sąskaitą ir sudaro 12-15 proc. nuo jos: vertėtų palikti nebent smulkių. Baruose sąskaita dažniausiai suapvalinama į viršų, o taksi vairuotojai tikisi sulaukti 10-15 proc. arbatpinigių.


 Taisyti / Papildyti » 

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai