Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Rausvoji musmirė - Amanita rubescens

  Valgoma

  Šeima: Skydabudiniai » Gentis: Musmirė »» Musmirė rausvoji išsiskiria šerpetota kepurėle, žiedu ant koto, bei išnaros liekanomis bei tuo, kad perlaužta trama tiek koto tiek kepurėlės parausta.

  Kepurėlė: 5-18 cm. skersmens, iš visų musmirių, būtent rausvoji laikoma, kad pati mėsingiausia, jaunų grybų pusrutuliška, senų plokščia, kartais per vidurį nežymiai įdubusi. Luobelė blizganti ir truputį lipni. Šerpetoto, apvalkalo liekanos lieka ant kepurėlės pilkšvų blizgančių skiautelių pavidalu. Spalva įvairuoja nuo baltos (jaunų) iki tamsiai raudonos (senesnių grybų).

  Lakšteliai: tankūs laisvi, balti, senesnių grybų rausvi ar rausvai dėmėti, palietus ar perpiovus pakeičia spalva - parausta.

  Kotas: 6-15 cm. ilgio, 1,5-4 cm. storio, rausvas arba pilkai rudas, į viršų smailėja, iš pradžių būna pilnaviduris, vėliau senesnių grybų - tuščiaviduris. Svogūnišką koto pagrindą juosia šviesiai rudos, kartais karpotos išnaros liekanos, išsidėščiusios 1-2 eilėmis aukščiau sustorėjusios koto dalies. Didelis, žemyn nukaręs rinkis būna baltas arba rausvos spalvos. Beto, tai vienas iš labiausiai keičiančių spalvą grybų, tad labai lengva supainioti su nuodingais grybais.

  Trama (mėsa): balta, minkšta, stora, o kirmėlių ir vabzdžių išgraužtose vietose rusvai raudona. Aštroko skonio, be ypatingo kvapo, perlaužta paraudonuoja.

  Sporos: baltos.

  Augimas: Auga birželio - spalio mėn lapuočių ir spygliuočių miškuose, dažniau atrandama spygliuočių miškuose lygumose bei kalnuotose vietovėse. Taip pat parkuose.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: Agaricus rubens, Amanita rubens. [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): valgoma, bet itin menkos vertės.

    lengvai galima supainioti su mirtinai nuodinga margąja musmire (Amanita pantherina), tačiau skiriasi itin reikšminga detale, margoji musmirė perlaužimo vietose niekada neparausta. Beto, kai kuriems žmonėms gali sukelti virškinimo sutrikimų.

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Rausvoji musmirė | Amanita rubescens  Rausvoji musmirė | Amanita rubescens  Rausvoji musmirė | Amanita rubescens  

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili, šerpetota, kepurėlės lakšteliai nepriaugę prie koto, dažniausia spalva ruda (spalva nevienoda, jaunų grybų kepurėlė pusrutuliška, senų plokščia, kartais per vidurį įdubusi; spalva nuo baltos (jaunų) iki tamsiai raudonos (senesnių grybų)), kotas pilnaviduris (į viršų smailėja, senesnių grybų kotas tuščiaviduris; rausvas arba pilkai rudas), kotas turi žiedą, su išnara, perlaužtas keičia spalvą,
  Panašūs grybai:
  Nevalgomi grybai Margoji musmirė (Amanita pantherina)
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Privatus miškas ir grybavimas

  Turbūt dažnam kyla toks klausimas, o tai privačiam miške galima grybaut? TAIP - miškų šeimininkai negali uždrausti lankytis jų miške

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija