Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Pušyninis baravykas - Boletus pinophilus

  Valgomas

  Šeima: Baravykiniai » Gentis: Baravykas »» Pušyninis baravykas išsiskiria plačiai gaubta, paprastai tamsia raudonai ruda su violetiniu atspalviu kepurėle bei per vidurį sustorėjusiu kotu.

  Kepurėlė: Kepurėlė 8-25 cm skersmens, plačiai gaubta, nors dažnai būna ir netaisyklingai pailgai apvali, iškili, lygi arba stambiai skiautėta, rausvai, raudonai ruda, purpuriškai ruda, dažniausiai su violetiniu apnašu, kraštai gali turėti lengvą sidabrišką apnašą. Kepurėlės luobelė lygi, drėgnu oru dažniausiai lipni.

  Vamzdeliai: Vamzdeliai jaunų grybų pilkšvi, gali būti ir kreminės spalvos, senesnių gelsvas, kartais su žalsvu bei alyviniu atspalviu.

  Kotas: Kotas kietas, pilnaviduris, 5–15 cm ilgio, kartais net 6–9 cm storio, gelsvai rusvas, per vidurį išsipūtęs, prie kepurėlės su smulkiu tinkleliu baltų akelių, kurios ties koto viduriu gerokai didesnės, rusvos, apatinė koto dalis be tinklelio, pagrindas su baltu apnašu.

  Trama (mėsa): Trama balta, po luobele rusva ar violetinio atspalvio, kompaktiška, nekarti, malonaus kvapo ir skonio.

  Sporos: baltai rusvos

  Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, dažniausiai atrandamas po pušimis, ypač sausuose pušynuose, mėgsta rūgštų smėlingą dirvožemį. Paprastai auga pavieniui, bet gali būti randamas ir grupėmis. Labai retais atvejais gali būti atrandamas ir mišriuose miškuose šalia eglių ar bukų.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: Boletus pinicola, Rudagalvis baravykas, šilabudė, storkotis, Cukrinukas [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Pušyninis baravykas ne tik panašus, bet ir savo maistine verte prilyginamas tikriniam baravykui.

    Turi panašumo ir į aitrųjų baravyką, kuris paprastai yra šviesesnės spalvos, tačiau spalva juk gali labai įvairuoti. Pušyninis baravykas išsiskiria violetiniu atspalviu bei tramos spalva, kuri po kepurėlės luobele taip pat paprastai su rausvu ar violetiniu atspalviu.

  Pirmosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili, kepurėlės apačia vamzdeliai, dažniausia spalva ruda (spalva nevienoda, tamsiai raudonai ruda su violetiniu atspalviu, dažniausiai šviesesniu su vos žymiu žalsvo atspalvio pakraščiu), kotas pilnaviduris, storas (dažnai per vidurį išsipūtęs, su baltu apnašu ir smulkiu baltu tinkleliu), trumpas,
  Panašūs grybai:
  Valgomi grybai Tikrinis baravykas - Boletus edulis
  Nevalgomi grybai Aitrusis baravykas - Tylopilus felleus
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija