Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Piengrybis paąžuolis - Lactarius quietus

  Valgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Piengrybis paąžuolis išsiskiria rievėta pilkšvai gelsvai ruda kepurėle bei tuo kad atrandamas išskirtinai po ąžuolais. Grybas išskiria baltas pieniškas sultis, kurios po kurio laiko gelsvėja.

  Kepurėlė: 3-10 cm skersmens, rievėta, jaunų grybų iškili, augant kepurėlė plokštėja, ir dažniausiai būna paplokščia su įdubusiu viduriuku, pilkšvai gelsvai ruda. Augant kepurėlės spalva dažniausiai išblunka iki blyškiai rusvos spalvos.

  Lakšteliai: jaunų balsvi, kreminiai, vėliau oranžiškai gelsvi, priaugtiniai.

  Kotas: 3-7 cm ilgio ir 0,5-1,5 cm pločio, rusvas arba kepurėlės spalvos, cilindriškas, prie lakštelių paprastai šviesesnis. Jaunų grybų kotas pilnaviduris, tačiau senesnių gali būti ir tuščiaviduris.

  Trama (mėsa): rausvai gelsva, su balsvomis pieniškomis sultimis, kurios reaguodamos su oru pagelsta, stangri, plona, šiek tiek karti.

  Sporos: gelsvos.

  Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais, lapuočių miškuose, dažniausiai po ąžuolais, auga paprastai pavieniui, bet atrandamas ir grupėmis.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Dėl kartaus skonio mažai kas juos renka. Nors pavirus pasūdytame vandenyje kartumas pranyksta.

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva ruda (spalva nevienoda, pilkšvai gelsvai ruda, augant spalva išblunka; jaunų grybų iškili, augant kepurėlė plokštėja, sultys po kurio laiko gelsvėja), kotas pilnaviduris, plonas (rusvas, prie lakštelių šviesesnis, senesni gali būti tuščiaviduriai), išskiria sultis.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kiek laiko reikia virti grybus?

  Paruosimas. Kiek laiko reikia virti grybus? Grybai būna išvirę, kai jie puode sukrinta ant dugno ir nustoja išsiskirti putos, bet

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija