
Kaip saugotis nuo žaibo?
Kaip saugotis nuo žaibo? Jeigu audra užklupo miške, ar tiesiog lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų
Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Dažniausiai ąžuolų kaimynystėje atrandamas baltas, mėsingas, kietas, grybas, paprastai su netaisyklingai paplokščia, šiek tiek įdubusia kepurėle.
Kepurėlė: 6-18 cm. skersmens, jaunų grybų iškili, senų piltuvėliška, paviršius banguotas. Jaunų grybų kepurėlės kraštai šiek tiek užsilenkę žemyn, vėliau skiltėti. Luobelė kartais truputį raukšlėta, per vidurį su rausvomis dėmelėmis. Kepurėlės spalva gali būti nuo baltos iki dramblio kaulo spalvos.
Lakšteliai: iš pradžių balti, vėliau kreminiai, paspaudus ant jų atsiranda rusvai geltonų dėmių, tankūs bei nelabai platūs, kotu šiek tiek nuaugę žemyn, kartais šakoti.
Kotas: 3-10 cm. ilgio, pilnaviduris, baltas, paviršius paprastai lygus, į pagrindą smailėjantis. Dažniausiai kotas būna storas ir trumpas, iš pradžių baltas, vėliau tampa žalsvas arba rausvas.
Trama (mėsa): balta, kieta, sultys pieniškos, aštraus deginančio skonio, oro įtakoje po kurio laiko pažaliuoja gali turėti ir melsvo atspalvio.
Sporos: baltos.
Augimas: Auga liepos - rugsėjo mėnesiais, lapuočių ir mišriuose miškuose, ypač miškuose su ąžuolais. Mėgsta augti grupėmis, drėgnose, ūksmingose vietose.
Dažnas grybas Lietuvos miškuose.
Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.
Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!
Niam niam (vartojimas): Nors grybas yra laikomas valgomu, bet reikėtų prisiminti, kad yra gan aštraus skonio.
Tačiau puikiai, džiovintas bei sumaltas, naudotinas kaip prieskonis vietoj pipirų ar aitriosios paprikos.
Paliepė ir grūzdas yra laikomi tuo pačiu grybu, retas kas juos skiria, tačiau jie skiriasi lakšteliais - paliepės reti, o grūzdo tankūs, bei sultimis - grūzdo žalsvėja.
Ketvirtosios kategorijos grybas
![]() Kaip saugotis nuo žaibo?Kaip saugotis nuo žaibo? Jeigu audra užklupo miške, ar tiesiog lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų | ![]() Briedinės erkės (briedmusės) :: Lipoptena cerviBriedmusės, arba dar dažnai vadinamos briedinėmis erkėmis (Lipoptena cervi), priskiriamos prie kraujasiurbių, nors kraujo briedmusė nesiurbia, o tiesiog įkanda. Įkandimo.. | ![]() Kaip apsisaugot nuo erkių? :: Kada aktyviausios erkėsKaip apsisaugot nuo erkių? Lietuvoje ir ne tik... erkių sezonas prasideda kai vidutinė paros temperatūra pasiekia 7 laipsnius šilumos |
Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei
Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.
Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais
Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2021 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!