Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Melsvėjantysis piengrybis - Lactarius violascens

  Valgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Melsvėjantysis piengrybis išsiskiria rievėta violetinio atspalvio kepurėle, perlaužta įgauna melsvai violetinę spalvą, išsiskiriančios pieniškos sultys po kurio laiko pasidaro violetinės spalvos.

  Kepurėlė: 6-10 cm skersmens, su tamsesnėmis koncentriškomis zonomis, jaunų pusrutuliškai gaubta, augant plokštėja, dažniausiai būna su įdubusiu viduriuku, kartais gali turėti nežymų gūbrelį. Luobelė smulkiai plaušuota, drėgna būna lipni. Spalva įvairuoja nuo violetiškai rudos iki pilkai rudos spalvos. Paspaudus atsiranda violetinės dėmės.

  Lakšteliai: iš pradžių balsvi, vėliau gelsvi ar rusvai gelsvi, tankūs, priaugtiniai arba pusiau nuaugtiniai, paspaudus įgauna rusvai violetinį atspalvį.

  Kotas: 3-7 cm ilgio ir 1-3 cm storio, tuščiaviduris, į apačią truputį storėjantis, lygus, jaunų balsvas, augant rusvėja bei dažniausia būna gelsvai rusvas, paspaudus atsiranda violetinės dėmės.

  Trama (mėsa): balta, vėliau gelsva, perlaužus ar perpjovus įgauna melsvai violetinę spalvą. Grybas išskiria baltas pieniškas sultis, kurios reaguodamos su oru greit tampa šviesiai violetinės.

  Sporos: baltos.

  Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais, lapuočių miškuose. Mėgsta ąžuolų, lazdynų, beržų bei drebulių kaimynystę. Randamas tiek pavieniui tiek grupėmis.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): menkavertis grybas

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva violetinė (spalva nevienoda, įvairuoja nuo violetiškai rudos iki pilkai rudos; su tamsesnėmis koncentriškomis zonomis; jaunų pusrutuliška, augant plokštėja; drėgna lipni; ), kotas tuščiaviduris, plonas (storėjantis, balsvas, vėliau rusvas, paspaudus keičia spalvą), perlaužtas keičia spalvą, išskiria sultis.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kaip elgtis su ugnimi gamtoje?

  Būkite atsargūs su ugnimi gamtoje! Dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai, grybautojai ir uogautojai, numetę neužgesintą nuorūką

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija