
Briedinės erkės (briedmusės) :: Lipoptena cervi
Briedmusės, arba dar dažnai vadinamos briedinėmis erkėmis (Lipoptena cervi), priskiriamos prie kraujasiurbių, nors kraujo briedmusė nesiurbia, o tiesiog įkanda. Įkandimo..
Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Melsvėjantysis piengrybis išsiskiria rievėta violetinio atspalvio kepurėle, perlaužta įgauna melsvai violetinę spalvą, išsiskiriančios pieniškos sultys po kurio laiko pasidaro violetinės spalvos.
Kepurėlė: 6-10 cm skersmens, su tamsesnėmis koncentriškomis zonomis, jaunų pusrutuliškai gaubta, augant plokštėja, dažniausiai būna su įdubusiu viduriuku, kartais gali turėti nežymų gūbrelį. Luobelė smulkiai plaušuota, drėgna būna lipni. Spalva įvairuoja nuo violetiškai rudos iki pilkai rudos spalvos. Paspaudus atsiranda violetinės dėmės.
Lakšteliai: iš pradžių balsvi, vėliau gelsvi ar rusvai gelsvi, tankūs, priaugtiniai arba pusiau nuaugtiniai, paspaudus įgauna rusvai violetinį atspalvį.
Kotas: 3-7 cm ilgio ir 1-3 cm storio, tuščiaviduris, į apačią truputį storėjantis, lygus, jaunų balsvas, augant rusvėja bei dažniausia būna gelsvai rusvas, paspaudus atsiranda violetinės dėmės.
Trama (mėsa): balta, vėliau gelsva, perlaužus ar perpjovus įgauna melsvai violetinę spalvą. Grybas išskiria baltas pieniškas sultis, kurios reaguodamos su oru greit tampa šviesiai violetinės.
Sporos: baltos.
Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais, lapuočių miškuose. Mėgsta ąžuolų, lazdynų, beržų bei drebulių kaimynystę. Randamas tiek pavieniui tiek grupėmis.
Dažnas grybas Lietuvos miškuose.
Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.
Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!
Niam niam (vartojimas): menkavertis grybas
Ketvirtosios kategorijos grybas
![]() Briedinės erkės (briedmusės) :: Lipoptena cerviBriedmusės, arba dar dažnai vadinamos briedinėmis erkėmis (Lipoptena cervi), priskiriamos prie kraujasiurbių, nors kraujo briedmusė nesiurbia, o tiesiog įkanda. Įkandimo.. | ![]() Kaip elgtis miške susidūrus su žvėrimis?Kaip elgtis miške susidūrus su žvėrimis? - didžiausia klaida, kurią galima padaryti miške prisiartinti prie žvėrių jauniklių, mėginti juos gaudyti ar savotiškai | ![]() Kaip išvengti apsinuodijimo grybais? :: Kaip saugiai mėgautis grybais?Kaip išvengti apsinuodijimo grybais? Švieži grybai labai greitai genda, todėl mėgstantys grybauti turėtų nepamiršti, kad net ir geriausiais grybai galima apsinuodyti |
Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei
Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.
Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais
Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2021 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!