Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Lelijinis piengrybis - Lactarius lilacinus

  Valgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Lelijinis piengrybis išsiskiria rožinės spalvos, kartais su violetiniu atspalviu kepurėle, kuri augant dažniausiai išblunka. Auga išskirtinai alksnynuose.

  Kepurėlė: 3-10 cm skersmens, jaunų kepurėlė plokščia su užsilenkusiais krašteliais, augant plokštėja, atsiranda įdubimas, retai bet kartais gali turėti ir nežymų gūbrelį, senų grybų kraštai dažniausiai banguoti. Luobelė šiurkšti, plaušuota. Spalva įvairuoja nuo ryškiai rožinės iki violetiškai rusvos, augant išblunka spalva.

  Lakšteliai: jaunų rausvai gelsvi, augant kepurėlės spalvos bei įgauna šviesų oranžinį atspalvį, tankūs, priaugtiniai arba pusiau nuaugtiniai.

  Kotas: 3-8 cm ilgio ir 0,3-0,8 cm storio, cilindriškas, trapus, jaunų grybų kotas pilnaviduris, senesnių - tuščiaviduris, rusvai gelsvas, apačia koto balsvai gelsva.

  Trama (mėsa): šviesiai rusva arba šviesiai ochrinės spalvos, sausais metais gali būti karti. Išsiskiria balsvos pieniškos sultys, kurios reaguodamos su oru tampa pilkai žalsvos.

  Sporos: baltos.

  Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais, alksnynų kaimynystėje. Dažniausiai randama nedidelėmis grupėmis, bet gali augti ir pavieniui.

  Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

  Sinonimai: Agaricus lilacinus, Lactifluus lilacinus, [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): valgomas, bet menkavertis bei kartaus skonio.

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva rausva (įvairuoja nuo ryškiai rožinės iki violetiškai rusvos, augant blunka), kotas pilnaviduris, plonas (cilindriškas, senesnių grybų tuščiaviduris, rusvai gesvas), perlaužtas keičia spalvą, išskiria sultis.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kaip elgtis miške susidūrus su žvėrimis?

  Kaip elgtis miške susidūrus su žvėrimis? - didžiausia klaida, kurią galima padaryti miške – prisiartinti prie žvėrių jauniklių, mėginti juos gaudyti ar savotiškai

  Kaip išvengti susidūrimo su gyvate?

  Kaip išvengti susidūrimo su gyvate? Reikia avėti aulinius guminius batus – gyvatės retai įkanda aukščiau apatinio blauzdos trečdalio. Brisdami per

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija