Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Kreivakepuris piengrybis - Lactarius flexuosus

  Valgomas

  Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Arba dar vadinamas ir pilkuoju piengrybiu, išsiskiria melsvai pilkai ruda kepurėle, paprastai su šviesiai pilkais ar netgi ir baltais krašteliais.

  Kepurėlė: 5–12 cm skersmens, iškiliai paplokščia, subrendusi – netaisyklingai paplokščia, nežymiai įdubusi, glitni, blizganti, nežymiai rievėta, plaušuota, violetiškai ruda, melsvai, pilkai ruda su šviesesniais krašteliais. Senesnių grybų krašteliai dažnai yra banguoti.

  Lakšteliai: Lakšteliai gelsvi, rudai geltoni, priaugintiniai, išskiria baltas sultis.

  Kotas: 3–8 cm ilgio, 1–3 cm storio, cilindriškas arba kūgiškas, kepurėlės spalvos arba šviesesnio atspalvio, gleivėtas, dėmėtas, pilnaviduris.

  Trama (mėsa): balsva, vėliau pasidaro gelsva, mėsinga, stangri, vaisių kvapo, su baltomis pieniškomis deginančio skonio sultimis.

  Sporos: gelsvos.

  Augimas: Auga liepos - lapkričio mėnesiais, spygliuočių miškuose, tiek pavieniui tiek ir grupelėmis, dažniau atrandamas pušų kaimynystėje.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: pilkasis piengrybis [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Paprastai renkamas tuomet, kai nerandama geresnių grybų, pavirus pasūdytame vandenyje kartumas pranyksta. Kaip ir visi kartukai, dažniausiai naudojamas sūdymui.

    Į kreivakepurį (pilkąjį) piengrybį labai panašus paprastasis piengrybis (Lactarius trivialis). Juos atskirti nėra sunku pilkojo kotas yra pilnaviduris, o paprastojo tuščiaviduris, be to, pilkojo kepurėlės paviršius netgi ir drėgname ore nebūna slidus, o paprastojo piengrybio - lietingu oru, kepurėlė, paprastai yra glitni.

  Trečiosios kategorijos grybas

  Kreivakepuris piengrybis | Lactarius flexuosus  Kreivakepuris piengrybis | Lactarius flexuosus  

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė įdubusiu viduriu, plaušuota, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva pilka (spalva nevienoda, jaunų iškili, vėliau plokštėja bei tampa su nežymiai įdubusiu viduriuku, blizganti, nežymiai rievėta, plaušuota, violetiškai ruda, melsvai, pilkai ruda su šviesesniais krašteliais), kotas pilnaviduris, plonas (cilindriškas, kepurėlės spalvos arba šviesesnio atspalvio, dėmėtas),
  Panašūs grybai:
  Valgomi grybai Paprastasis piengrybis (Lactarius trivialis)
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kaip orentuotis miške ir nepasiklysti?

  Kaip orentuotis miške ir nepaklysti? pirmiausia įsidėmėkite vietą kurioje pastatyta transporto priemonė su kuria atvykote. Įsidėmėkite kuriuo keliu atvažiavote ir

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija