
Briedinės erkės (briedmusės) :: Lipoptena cervi
Briedmusės, arba dar dažnai vadinamos briedinėmis erkėmis (Lipoptena cervi), priskiriamos prie kraujasiurbių, nors kraujo briedmusė nesiurbia, o tiesiog įkanda. Įkandimo..
Šeima: Skydabudiniai » Gentis: Šydabudė »» Juosvadryžė šydabudė išsiskiria pilkai ruda šilkiškai plaušuota kepurėle, ilgu laibu kepurėlės spalvos kotu bei ryškiai matoma išnara, išskirtinai šilumamėgis grybas, didesnė tikimybė atrasti sode komposto pakraštyje nei viduryje miško.
Kepurėlė: 5-10 cm skersmens, jauna varpelio formos, vėliau augant plokštėja. Spalva įvairuoja nuo pilkai rudos, žalsvai juosvai pilkos iki juosvai pilkos. Dažniausiai kepurėlė link kraštų šviesesnio atspalvio, augant spalva blunka. Kepurėlė ryškiai plaušuota su ryškiai matomais dryžiais.
Lakšteliai: iš pradžių balti, platūs, vėliau augant - gelsvėja ir galiausiai tampa rausvai rožiniai. Nepriaugę prie koto.
Kotas: 5-10 cm ilgio ir 0,5-1,5 cm storio, į apačią nežymiai storėjantis. Baltas, koto vidurys gali būti ir kepurėlės spalvos. Pamatinė dalis apgaubta ryškiai matoma, didele, skiautėta (triskiaute ar keturskiaute), pilkai rusva ar žalsvai ruda išnara.
Trama (mėsa): balta, stora, minkšta, neišsiskirianti nei skoniu nei kvapu.
Sporos: rožinės
Augimas: Tai išskirtinai šilumamėgis grybas. Randamas parkuose, soduose netgi šiltnamuose ir pas mus didesnė tikimybė, šį grybą atrasti sode komposto pakraštyje nei viduryje miško. Mėgsta perpuvusį mėšlą, senų lapų, pernykštės žolės ar šiaudų paklotę. Tai grybas, kuris dažniausiai šiltų kraštų regionuose, auginamas specialiose patalpose, dirbtiniu būdu, visais metų laikais - dažniausiai auginamas Kinijoje, Indijoje.
Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.
Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.
Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!
Niam niam (vartojimas): Valgomas, nors išskirtiniu skoniu nei kvapu nepasižymi.
Ketvirtosios kategorijos grybas
![]() Briedinės erkės (briedmusės) :: Lipoptena cerviBriedmusės, arba dar dažnai vadinamos briedinėmis erkėmis (Lipoptena cervi), priskiriamos prie kraujasiurbių, nors kraujo briedmusė nesiurbia, o tiesiog įkanda. Įkandimo.. | ![]() Kiek laiko reikia virti grybus?Paruosimas. Kiek laiko reikia virti grybus? Grybai būna išvirę, kai jie puode sukrinta ant dugno ir nustoja išsiskirti putos, bet | ![]() Kaip orentuotis miške ir nepasiklysti?Kaip orentuotis miške ir nepaklysti? pirmiausia įsidėmėkite vietą kurioje pastatyta transporto priemonė su kuria atvykote. Įsidėmėkite kuriuo keliu atvažiavote ir |
Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei
Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.
Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais
Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2021 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!