
Grybų džiovinimas :: Grybų atsargų ruošimas džiovinant
Grybų atsargų ruošimas: Džiovinimas - geriausiai tinkami baravykai, kiti grybai džiovinami juoduoja. Bet kai nėra baravykų, galima džiovinti raudonviršius, lepšes
Šeima: Šalmabudiniai » Gentis: Ugniabudė »» Ugniabudė juodkotė išsiskiria paprastai lipnia, oranžiškai geltona su šviesesniais krašteliais kepurėle bei auga ant senesnių medžių ar supuvusios medienos bei šakų.
Kepurėlė: 2-10 cm skersmens, kepurėlė jaunų grybų iškili, senesnių iškiliai paplokščia, kartais senesni grybai gali turėti nežymų gūbrelį, geltona arba oranžiškai geltona arba geltonai ruda, senesi grybai dažnai išblunka iki geltonos ar gelsvos, kraštai šviesesnio atspalvio. Luobelė lygi gleivėta.
Lakšteliai: balti, senesnių grybų gelsvi. Platūs, skirtingo ilgio, tankūs, stori, priaugtiniai.
Kotas: 5-10 cm ilgio, 0,4-1 cm storio, cilindriškas, kartais kreivas, ties pagrindu šiek tiek smailėjantis, apačioje turi šaknies pavidalo išaugą. Viršutinė dalis lygi ir rausvai geltona ar gelsvas, apatinė dalis tamsesnė nuo tamsiai rudos su rausvu atspalvu iki juodai rudos, aksomiška, apaugusi trumpais plaukeliais. Iš pradžių pilnaviduris, vėliau tuščiaviduris.
Trama (mėsa): kepurėlės minkšta, koto plaušinga ir kieta, balsvos ar šviesiai geltonos spalvos, turi malonų kvapą ir švelnų skonį.
Sporos: baltos.
Augimas: Auga nuo rugpjūčio mėnesio, įdomu tai kad kartais ir žiemą atrandamas - ilgesnių atodrėkių metu, ant įvairių lapuočių medžių ypač sužalotose vietose. Dažniausia auga didelėmis grupėmis. Ypač mėgsta bukus, guobas, gluosnius ir topolius. Atrandamas ir parkuose bei soduose. Auginamas ir dirbtiniu būdu.
Dažnas grybas Lietuvos miškuose.
Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.
Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!
Niam niam (vartojimas): valgyti tinkama tik kepurėlė, nes kotas pernelyg kietas. Prieš valgant šį grybą visuomet reikia gana ilgai virti, kad suirtų temperatūrai neatsparios nuodingosios medžiagos, kurių nedidelis kiekis visgi yra grybuose. Beto rekomenduotina prieš vartojimą gerai išmirkyti ir kelis kartus perplauti, nes išsiskiria daug gleivių.
galima supainioti su nuodingąją puokštine kelmabude (Hypholoma fasciculare), kuri nuo juodkotės skiriasi savo dar kartesniu skoniu, beto puokštinės kelmabudės koto viršuje dažniausiai yra plaušinga rinkio pavidalo tamsaus šydo liekana.
Ketvirtosios kategorijos grybas
![]() Grybų džiovinimas :: Grybų atsargų ruošimas džiovinantGrybų atsargų ruošimas: Džiovinimas - geriausiai tinkami baravykai, kiti grybai džiovinami juoduoja. Bet kai nėra baravykų, galima džiovinti raudonviršius, lepšes | ![]() Grybų šaldymas :: Grybų atsargų ruošimas šaldantGrybų atsargų ruošimas: Šaldymas - šaldyti tinkami tik jauni ir tvirti grybai. Galima užšaldyti ant sviesto keptus (troškintus) | ![]() Grybų Sūdymas :: Grybų atsargų ruošimas sūdantGrybų atsargų ruošimas: Sūdymas - sūdyti galima visus grybus, tik rekomenduojama kiekvieną rūšį atskirai ir laikyti 6-8°C temperatūros patalpoje |
Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei
Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.
Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais
Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2021 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!