
Briedinės erkės (briedmusės) :: Lipoptena cervi
Briedmusės, arba dar dažnai vadinamos briedinėmis erkėmis (Lipoptena cervi), priskiriamos prie kraujasiurbių, nors kraujo briedmusė nesiurbia, o tiesiog įkanda. Įkandimo..
Šeima: Nuosėdiniai » Gentis: Nuosėdis »» Gleivėtasis nuosėdis išsiskiria rudai raudona ne tik gleivėta kepurėle, bet ir gleivėta kepure, auga išskirtinai pušynuose arba pušų kaimynystėje.
Kepurėlė: 5-8 cm skersmens, neretai užauga ir didesnė, jaunų apvali, vėliau pusrutuliška arba iškiliai išgaubta, paplokščia, labai gleivėta, blizganti, geltonai ruda, oranžinė, rausvai ruda, tamsiai raudonai ruda, kaštono spalvos, kartais su buku gūbreliu, vidurys visuomet šiek tiek tamsesnis.
Lakšteliai: pilkšvi, augant rudėja bei įgauna rausvą atspalvį, priaugtiniai.
Kotas: 7-12 cm ilgio ir 0,5-3 cm storio, baltas, su baltu ar pilkai baltu gleivėtu voratinkliško šydo apnašu, kuris augant bei sausu oru sutrūkinėja, paliekant ant koto gelsvai rudas gleivėtas atplaišas. Paprastai vienodo storumo, tačiau kartais gali šiek tiek smailėti į apačią.
Trama (mėsa): balta arba gelsva, nekarti, stora, perjauta ar perlaužta po ilgesnio laiko šiek tiek pamėlynuoja.
Sporos: gelsvai rudos.
Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, spygliuočių miškuose, pušynuose arba pušų kaimynystėje, dažniausiai grupelėmis, bet randamas ir pavieniui. Mėgsta sausas, smėlėtas vietas.
Dažnas grybas Lietuvos miškuose.
Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.
Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!
Niam niam (vartojimas): menkavertis, grybautojų nevertinamas grybas.
Ketvirtosios kategorijos grybas
![]() Briedinės erkės (briedmusės) :: Lipoptena cerviBriedmusės, arba dar dažnai vadinamos briedinėmis erkėmis (Lipoptena cervi), priskiriamos prie kraujasiurbių, nors kraujo briedmusė nesiurbia, o tiesiog įkanda. Įkandimo.. | ![]() Grybų Marinavimas :: Grybų atsargų ruošimas marinuojantGrybų atsargų ruošimas: marinavimas - marinuoti geriausia jaunus, tvirtus be kotų grybus, kiekvieną rūšį atskirai, dažniausiai marinuojami baravykai, raudonviršiai | ![]() Ką vertėtų žinoti prieš ruošiant grybus?Prieš ruošiant, grybai pirmiausia gerai nuvalomi peiliuku. Kazlėkų ir ūmėdžių odelė nulupama, nes ji yra kartoka, be to, kazlėkų odelė turi daug gleivinių medžiagų. Paskui |
Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei
Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.
Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais
Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2021 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!