Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Geltonporis raudonviršis - Leccinellum crocipodium

  Valgomas

  Šeima: Baravykiniai » Gentis: Raudonviršis »» Geltonporis raudonviršis išsiskiria ruda ar geltonai ruda, kartais su tamsiu raudonu atspalviu pusrutuliška, dažnai sutrūkinėjusia kepurėle bei storu dažniausiu gelsvu kotu. Paspaudus ar perlaužus parausta ir po to pajuoduoja.

  Kepurėlė: dažniausia nedidelė apie 5–10 cm skersmens, labai retai būna didesnė, dažniausiai pusrutuliška netaisyklinga, augant kepurėlė plokštėja. Matinė, gelsvai plaušuota. Spalva dažniausiai ruda arba geltonai ruda arba žalsvai geltonai ruda, kartais gali būti oranžiško, netgi tm. raudono ar kaštoninio atspalvio. Kepurėlės luobelė dažnai būna sutrūkinėjusi, ypač senesnių grybų.

  Vamzdeliai: 1–3 cm ilgio, citriniškai geltonos, augant pilkėja ir tampa pilkai geltoni, paspaudus atsiranda violetiškai rudos dėmės.

  Kotas: 5-7 cm ilgio ir 1-5 cm storio, dažniausias būna storas ir trumpas, šiurkštus, ypač jaunų grybų, balšvas su kepurėlės spalvos atspalviu. Pilnaviduris, dažniausiai į apačią suplonėja.

  Trama (mėsa): citriniškai geltona, perjauta ar perlaužta parausvėja, po kiek laiko patamsėja, netgi iki juodumo, nekarti.

  Sporos: rudos

  Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, mišriuose ir lapuočių miškuose. Mėgsta ąžuolų ir lazdynų kaimynystę. Dažniausiai atrandamas pavieniui.

  Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

  Sinonimai: Juodmėsis, Leccinum nigrescens, Leccinum crocipodium, Leccinellum nigrescens [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): skanus ir geras grybas, tik kad pas mus retai atrandamas.

  Trečiosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė pusrutuliška, plaušuota, kepurėlės apačia vamzdeliai, dažniausia spalva ruda (spalva nevienoda, gelsvai plaušuota, spalva įvairuoja nuo geltonai rudos, rudos, oranžiškai rudos, raudonai rudos iki kaštoninės; senesnių gali būti kepurėlė sutrūkinėsi), kotas pilnaviduris, storas (kepurėlės spalvos atspalvio, šiurkštus, į apačią plonėjantis,), trumpas, perlaužtas keičia spalvą,
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija