Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Gelsvakotis baravykas - Boletus appendiculatus

  Valgomas

  Šeima: Baravykiniai » Gentis: Baravykas »» Gelsvakotis baravykas išsiskiria mėsinga plaušuota, ruda kepurėle, gelsvais lakšteliai bei gelsvu kotu.

  Kepurėlė: Kepurėlė 5–20 cm skersmens, jauna pusrutuliška, vėliau išgaubta, netaisyklingai paplokščia, pakraštėliai užlinkę žemyn, mėsinga, matinė, plaušuota, gana lygi, nuo šviesiai rudos iki kaštono spalvos.

  Vamzdeliai: Vamzdeliai trumpi ir smulkūs, iki 1,5 cm, priaugę prie koto, jauni geltoni vėliau žalsvai geltoni, rusvai žalsvi, paspaudus ar perpjovus rausta ir vėliau mėlynuoja.

  Kotas: Kotas 5–15×2–5 cm, iš pradžių švelniai geltonas, vėliau tamsiai geltonas, galiausiai žalsvai geltonas su geltonu tinkleliu, labai nežymiai į apačią storėjantis. Senesnių grybų kotas gali būti porėtas.

  Trama (mėsa): Trama šviesiai geltona, perpjovus ar perlaužus mėlynuoja, kieta, tampri.

  Sporos: žalsvos

  Augimas: Auga birželio – rugsėjo mėn., mišriuose miškuose, ypač ąžuolynuose. Žinoma tik viena augavietė Dūkštos ąžuolyne, 1992 m. Siūloma įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Nykstantis.

  Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

  Sinonimai: Tubiporus appendiculatus [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Valgomas, tačiau labai retai Lietuvoje atrandamas.

  Antrosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė pusrutuliška, plaušuota, kepurėlės apačia vamzdeliai, dažniausia spalva ruda (spalva įvairuoja nuo šviesiai rudos iki kaštono spalvos, jauna pusrutuliška, vėliau išgaubta, netaisyklingai paplokščia, pakraštėliai užlinkę žemyn), kotas pilnaviduris (iš pradžių švelniai geltonas, vėliau tamsiai geltonas, šiek tiek į apačią storėjantis), perlaužtas keičia spalvą,
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija