
Grybų šaldymas :: Grybų atsargų ruošimas šaldant
Grybų atsargų ruošimas: Šaldymas - šaldyti tinkami tik jauni ir tvirti grybai. Galima užšaldyti ant sviesto keptus (troškintus)
Šeima: Ūmėdiniai » Gentis: Piengrybis »» Priklausomai nuo augimo vietos yra išskiriama Pušynininė rudmėsė (Lactarius deliciosus), auganti pušynuose ir Eglyninė rudmėsė (Lactarius deterrimus) auganti išskirtinai miškuose kur dominuoja eglės, ypač mėgsta ąžuolo kaimynystę. Jos yra praktiškai vienodos, skiriasi tik šiek tiek kepurėlės atspalviu. Eglyninės rudmėsės kepurėlė paprastai rausvo atspalvio, o pušyninė paprastai gelsvo atspalvio, bei eglyninės rudmėsės kepurėlė paprastai plokštesnė bei kraštai dažniau banguoti.
Kepurėlė: 5-10 cm. skersmens, kartais gali būti ir didesnė nei 15 cm. skersmens. Jaunu iškili kepurėlė, vėliau plokštėja, senesnių su įdubusiu viduriuku, kraštai dažnai banguoti. Kepurėlė rausvai oranžinės, nešvariai ochrinės spalvos su rausvu atspalviu, su žalsvomis dėmėmis.
Lakšteliai: tankūs siauri ir šakoti, šiek tiek kotu nuaugę žemyn, oranžiniai arba rudai raudoni, paspausti išskiria oranžiškai pažaliuojančias sultis.
Kotas: 3-7 cm. ilgio ir 1-2,5 cm. storio, paprastai oranžiškai rusvas, pilnaviduris, senesnių tuščiaviduris., trapūs.
Trama (mėsa): kieta, koto trapi, morkų ar oranžiškai kreminės spalvos, stangri, perlaužta išskiria oranžines pieniškas sultis, kurios džiūdamos pabąla, galiausiai pažaliuoja.
Sporos: gelsvos su kreminiu atspalviu.
Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais tik spygliuočių miškuose arba mišriuose kur dominuoja eglės. Dažnai randamas pamiškėse, ant žvyruotų kalnelių. Sudaro mikorizę su eglėmis.
Dažnas grybas Lietuvos miškuose.
Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.
Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!
Niam niam (vartojimas): reikia stengtis nesuspausti rudmėsių, nes jos pasidaro dėmėtos ir praranda savo išvaizdą, nors iš esmės tai nieko nekeičia - tai yra gardus valgomas grybas ir grybautojų yra itin vertinamas. Eglyninė rudmėsė mažiau keičia spalvą nei pušyninė. Sūdyti tinka ir neapvirinus, o tik apšutinus karštu vandeniu, tinka valgyti ir šviežios (keptos ar virtos), taip pat puikiai tinka ir marinuoti.
Pirmos kategorijos grybas
![]() Grybų šaldymas :: Grybų atsargų ruošimas šaldantGrybų atsargų ruošimas: Šaldymas - šaldyti tinkami tik jauni ir tvirti grybai. Galima užšaldyti ant sviesto keptus (troškintus) | ![]() Ką vertėtų žinoti prieš ruošiant grybus?Prieš ruošiant, grybai pirmiausia gerai nuvalomi peiliuku. Kazlėkų ir ūmėdžių odelė nulupama, nes ji yra kartoka, be to, kazlėkų odelė turi daug gleivinių medžiagų. Paskui | ![]() Kaip išvengti apsinuodijimo grybais? :: Kaip saugiai mėgautis grybais?Kaip išvengti apsinuodijimo grybais? Švieži grybai labai greitai genda, todėl mėgstantys grybauti turėtų nepamiršti, kad net ir geriausiais grybai galima apsinuodyti |
Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei
Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.
Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais
Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu
Apie mus. Kontaktai | Facebook'e laukiame posakių apie grybus!
© 2oo8 - 2021 - www.grybai.net - Internetinis grybų katalogas! | www.verdamkepam.lt - Skanios idėjos skrandžiui!